ایجاد چین و چروک

ایجاد چین و چروک در اثر کرم پودر و استفاده بی رویه آن

ایجاد چین و چروک در صورت جزیی از زندگی هر فرد است و با افزایش سن چین و چروک ها در صورت افراد نمایان میشوند. اما آیا فقط افزایش سن باعث بروز این مساله میشود؟ آیا عوامل مهم دیگری غیر از سن نیز میتواند در بروز پیری زودرس موثر باشند؟ یکی از مهم ترین دلایل میتواند ایجاد چین و چروک در اثر کرم پودر باشد.با ما همراه باشید.

دلایل بروز چین و چروک در اثر کرم پودر

یکی از مهم ترین دلایل بروز چین و چروک در افراد افزایش سن است که به دلیل کاهش تولید کلاژن در بدن اتفاق می افتد.در مقاله ای تحت عنوان ” تاثیر کلاژن بر پوست” به بررسی این پروتئین طبیعی در بدن و تاثیر آن در زیبایی پرداخته ایم. اما عوامل مهم دیگری نیز در بروز این مساله مهم هستند. مانند مراقبت نکردن از پوست در برابر آفتاب , تغذیه نامناسب , ورزش نکردن و کم تحرکی میتوانند باعث پیری زودرس در چهره افراد شوند. اما یکی از مهم ترین مسایلی که امروز خانم ها با آن دست به گریبان هستند و به دست خود باعث میشوند که دچار پیری زودرس شوند استفاده ناصحیح از محصولات آرایشی به خصوص کرم پودرها است. چین و چروک در اثر کرم پودرها از شایع ترین دلایل پیری زودرس است.

استفاده نا صحیح از کرم پودر و رابطه آن با چین و چروک

درست استفاده از نکردن از محصولات آرایشی به خصوص کرم پودر زمینه بروز چین و چروک را در فرد به وجود می آورد. بسیاری از خانم ها در هنگام استفاده از کرم پودرها اصول آن را رعایت نمیکنند و باعث بروز مشکلاتی برای خود می شوند. در ادامه به بررسی عدم استفاده صحیح کرم پودر توسط خانم ها میپردازیم:

استفاده بی رویه از کرم پودر

اگر مجبور هستید که هر روز آرایش کنید به شما توصیه میکنیم که از سبک ترین کرم ها و مرطوب کننده های رنگی استفاده کنید. استفاده روزانه و بی رویه از کرم پودرهای سنگین و دارای قدرت پوشانندگی قوی باعث میشود که به مرور زمان سن شما از آنچه که هست بیشتر نشان داده شود و کم کم شاهد بروز چین و چروک هایی در اطراف چشم , خط لبخند و نواحی حساس چهره تان باشید.

کرم پودر اضافه

ایجاد لایه ای ضخیم بر روی پوست

خانم هایی که در هنگام آرایش کردن لایه ای ضخیم از کرم پودر را بر روی پوست شان میزنند بیشتر در معرض پیری زودرس قرار میگیرند. افرادی که دچار عیوب و لکه هایی در پوست خود هستند باید با راه های درمانی مناسب این مشکلات را برطرف کنند و برای محو کردن آن ها دست به دامان کرم پودر ها و محصولات آرایشی نشوند.

لایه ای ضخیم از کرم پودر

کرم پودرهای تقلبی و نامرغوب

استفاده از کرم پودرهای تقلبی یکی دیگر از عوامل پیری پوست توسط محصولات آرایشی است. کرم پودرهای ارزان قیمتی که در متروها و توسط دست فروشان به فروش می رسند محصولاتی هستند که اغلب به صورت قاچاق وارد کشور شده اند و دارای نامرغوب ترین ترکیبات اند.

کرم پودرهای مایع

خوابیدن با کرم پودر

آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که شب ها با آرایش میخوابید؟ برخی از خانم ها خستگی را بهانه میکنند و شب ها قبل از خواب آرایش خود را پاک نمیکنند. افرادی که در طول روز اجازه تنفس به پوست خود نمیدهند و پوست خود را آغشته به انواع کرم پودر و محصولات آرایشی میکنند و شب ها نیز پوست خود را تمیز نمیکنند به شدت در معرض پیری زودرس قرار میگیرند.

خوابیدن

استفاده از کرم پودرهای سنگین

کرم پودر ها و به طور کلی محصولات آرایشی دارای انواع مختلف هستند. برای مجالس و مهمانی های شبانه میتوانید از کرم پودرهای سنگین استفاده کنید اما استفاده از کرم پودرهای سنگین برای تمام روز توصیه نمیشود. زیرا این کرم ها به دلیل بافت و ترکیباتی که دارند منافذ پوست شما را مسدود میکنند. و نه تنها باعث بروز چین و چروک میشوند بلکه میتوانند زمینه بروز جوش را در صورت شما فراهم کنند. بروز آکنه ها و جوش های چرکی از عواقب استفاده مداوم از کرم پودرهای سنگین است.

کرم پودر و پنکک

کرم پودر ناسازگار با نوع پوست

اگر از کرم پودرهایی استفاده میکنید که با پوست تان ناسازگار هستند به زودی منتظر ایجاد چین و چروک و پیری زودرس باشید. اگر پوست خشکی دارید باید از کرم پودرهای بر پایه آب و روغن استفاده کنید تا علاوه بر هیدراته کردن پوست چربی مورد نیاز را به آن برساند. اگر پوستی چرب دارید باید از کرم پودرهای فاقد روغن و چربی استفاده کنید تا جوش های شما را زیاد نکند. و اگر پوستی نرمال دارید میتوانید از هر دو نوع کرم پودر استفاده کنید.

پوست صورت

تمیز نکردن پوست قبل از استفاده از کرم پودر

قبل از استفاده از کرم پودر باید پوست خود را با شوینده های ملایم مانند شیرپاکن ها به خوبی بشویید تا هنگام زدن کرم پودر آلودگی های موجود بر روی پوست تان به درون نفوذ نکند. تمیز کردن پوست قبل از آرایش میتواند علاوه بر پیشگیری از مشکلات پوستی و کاهش چین و چروک بر اثر استفاده از کرم پودر , پوستی زیبا و آرایشی جذاب را برای شما به ارمغان بیاورد.

تمیز کردن پوست

کلام آخر!

اگر میخواهید که همیشه زیبا و جوان بمانید در مصرف محصولات آرایشی اعتدال داشته باشید. با رعایت نکاتی که در بالا گفتیم میتوانید تا ۹۰ درصد در محافظت و حفظ جوانی پوست تان به خوبی عمل کرده و مانع ایجاد چین و چروک بر اثر کرم پودر شوید. هیچ گاه در خرید محصولات مرغوب کوتاهی نکنید و از خرید محصولات تقلبی دوری کنید.

نوشته های مرتبط

لب
پروتز لب
پروتز لب
کرم های آرایشی

ارسال دیدگاه