پس از لیفت مژه

لیفت مژه چیست و نکات مهم آن

“مژه‌های من بسیار بی‌حالت هستند، آن‌ها کوتاه، صاف و نامرتب‌اند. دیگر از صرف زمان طولانی برای آرایش خسته شده‌ام و از طرفی به علت استفاده مکرر از لوازم آرایشی مژه‌هایم سست و شکننده شده‌اند…” دیگر زمان آن رسیده که استراحتی به دست خود و برس ریمل برای پرپشت کردن مژ‌های خود، بدهید. اگر می‌خواهید بدون نیاز به آرایش مژه‌هایی فر خورده و بلند داشته باشید، باید برای لیفت مژه خود اقدام کنید.

اگر مژه‌های بلند دارید می‌توانید با استفاده از فر مژه زیبایی آن‌ها را دو برابر کنید. اگر نه، جای هیچ نگرانی‌ای وجود ندارد، راه‌های بسیار زیادی از جمله لیفت و اکستنشن برای زیبا کردن مژه‌ها وجود دارد. کاری که لیفت برای مژه‌های کوتاه انجام می‌دهد دقیقا نتیجه‌ای همانند فر کردن مژه‌های بلند دارد. نکته خوب لیفت این است که بر روی هر مدل مژ‌ه‌ای قابل اجراست. در ادامه با لیفت بیشتر آشنا خواهید شد.

همه چیز درباره لیفت مژه

لیفت مژه چیست؟

اگر بخواهم لیفت را در یک جمله توصیف کنم می‌توانم بگویم که لیفت یک درمان موقت برای مژه‌های کوتاه و بی‌حالت است. لیفت دقیقا آن کاری را انجام می‌دهد که یک دستگاه فر مژه انجام می‌دهد. بنابراین یک حالت پیچ خوردگی رو به بالا و زیبا به مژه‌ها می‌دهد.

کورتنی بولر، بنیانگذار Sugarlash PRO ، به یکی از مشتریان خود این‌گونه توصیه می‌کند: اگر در حال رفتن به تعطیلات هستید یا دوست ندارید که زمان خود را برای آرایش‌های وقت‌گیر هدر بدهید، می‌توانید نوع لیفت خود و رنگ زمینه آن را انتخاب کنید و تا مدت‌ها خیال خود را آسوده کنید و از زیبایی چشمان خود لذت ببرید.

تاثیر لیفت بر مژ‌‌ه‌ها چگونه است؟

لیفت با یک مشاوره از متخصص شما شروع می‌شود. ابتدا باید برای او شرح دهید که هدف از انجام این کار برای شما چیست؟ (مثلا این‌که جهت مژه‌ها چگونه باشد) و درباره سلیقه و علایق خود در خصوص آرایش صحبت می‌کنید تا متخصص بتواند به طور دقیق آنچه شما از لیفت انتظار دارید را پیاده سازی کند. و هرگز چنین کاری را به دست افراد غیر متخصص نسپارید چون مژه ها و چشمانتان آسیب خواهند دید.

متخصص مژه‌های بالایی و پایینی شما را جدا می‌کند و سپس یک لایه سیلیکون بر مژه‌های بالایی شما اعمال می‌کند. سپس مژه‌های شما را به پد می‌چسباند تا حالت دادن و فر کردن مژه‌های شما را شروع کند. سپس سه لوسیون حاوی مواد شیمیایی بر مژه های شما اعمال می‌شوند که هر یک برای ۱۰ دقیقه روی مژه‌ها قرار می‌گیرند. یعنی در کل زمان لیفت مژ‌ه‌های شما حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.

قبل و بعد از لیفت مژه

تا چه زمانی اثر لیفت وجود دارد؟

طبق گفته الیزا ژادیکپور، مربی ارشد آموزش لیفت مژه ، یک لیفت می‌تواند ۸ تا ۱۲ هفته تاثیر خود را حفظ کند. این زمان به این بستگی دارد که چگونه لیفت را انجام می‌دهید و البته چه مقدار از مژه‌های خود مراقبت می‌کنید. شما می‌توانید زمان تاثیرگذاری لیفت را با استفاده از سرم‌های رشد مژه افزایش دهید اما باید بدانید که تاثیر لیفت به هیچ عنوان دائمی نیست.

مراقبت از مژه‌ها هنگام لیفت

شاید برای‌تان این سوال پیش بیاید که پس از لیفت موظف هستیم چه مراقبت‌هایی را انجام دهیم؟ آیا می‌توانیم زمان لیفت از ریمل نیز استفاده کنیم؟ اولین قاعده اصلی در حفظ لیفت مژه این است که در ۲۴ ساعت اول هرگز حق ندارید مژه‌های خود را خیس یا مرطوب کنید و یا از ریمل استفاده کنید چرا که با این کار مژه‌ها را در معرض خطر غیرفعال کردن تیوگلیکول آمونیوم قرار می‌دهید.

پس از گذشت یک شبانه روز دیگر نیاز نیست نگران مرطوب شدن مژه‌ها یا استفاده از ریمل باشید. دیگر می‌توانید بدونی دلواپسی از خراب شدن حالت مژه‌ها از یک ریمل مرغوب نیز استفاده کنید و زیبایی آن‌ها را چند برابر کنید. استفاده از کمی روغن رزماری پیش از خواب می‌تواند تاثیر زیادی در رشد مژه‌ها هنگام لیفت داشته باشد.

 لیفت مژه خطری ندارد؟

ژاکلین آر (Jacqueline R) یک جراح اکولوپلاستی در بیمارستان چشم، می‌گوید هر زمان که شما از مواد شیمیایی در نزدیکی و مجاورت چشمان خود استفاده می‌کنید، خطر واکنش‌های آلرژیک را افزایش می‌دهید. خب این امر بسیار ساده است. مانند هر عمل لذت‌بخش و خوبی در دنیا با انجام لیفت مژه نیز ممکن است یک سری عوارض و مشکلاتی پیش بیاید. درست مانند استفاده از ساده‌ترین وسایل زیبایی، یعنی لوازم آرایشی. با اعمال لیفت ممکن است در معرض خطر درماتیت، وضعیت پوستی که باعث قرمزی، تورم و حتی تاول‌ها در ناحیه پلک و لبه آنها و اطراف چشم می‌شود، قرار بگیرید. به خصوص اگر محلول و مواد شیمیایی وارد چشم شما شود یا با پوست اطراف چشم برخورد کند.

تاثیر لیف مژه

آیا جایگزینی برای لیفت وجود دارد؟

اگر پیشنهاد قرار دادن مواد شیمیایی کراتینه بر روی مژه‌ها برای شما مطلوب نیست، گزینه‌های دیگری هم برای بلند کردن مژه‌ها وجود دارد. در بازار انواع سرم‌های بلند کننده مژه وجود دارد که می‌توانند مژه‌های شما را پس از مصرف منظم طی چند هفته بلند کنند. شرکت‌های تولید کننده این سرم‌ها وعده می‌دهند که مژه‌های شما را به صورت طبیعی بلندتر، پرپشت‌تر و قوی‌‌تر از قبل می‌کنند. هرچند شاید همه افراد واکنش مثبتی نسبت به سرم‌های رشد مژه نداشته باشند، اما می‌توانید پیش از خرید و مصرف از تجربیات دیگران درباره مصرف آن‌ها استفاده کنید تا به نتیجه مطلوب خود برسید.

هم‌چنین می‌توانید از ریمل‌های فرکننده و حجم دهنده استفاده کنید. البته در خرید ریمل دقت کنید تا گرفتار مضرات استفاده از ریمل‌های نامرغوب نشوید. رسیدگی و مراقبت از مژه‌ها (مانند پاک کردن آرایش پیش از خواب) می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای در زیبایی آن‌ها داشته باشد.

با لیفت مژه و نکاتی درباره آن آشنا شدید. لیفت یک روش جدید است و ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد. بنابراین اگر پوست و چشمانی حساس دارید، توصیه می‌کنیم که از انجام این کار بدون مشاوره با فرد متخصصی که در این زمینه مدرک معتبر دارد، بپرهیزید. امیدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. اگر نظر یا تجربه‌ای در این خصوص دارید، خوشحال می‌شویم با اشتراک آن در بخش دیدگاه‌ها ما را همراهی کنید.

 

 

نوشته های مرتبط

لب
پروتز لب
پروتز لب
کرم های آرایشی

ارسال دیدگاه