پوست ما چه زمانی نیاز به پاکسازی دارد؟

پاکسازی پوست

پاکسازی پوست باعث از بین بردن بسیاری از مشکلات و عارضه های پوستی میشود. لایه برداری های ملایم و اصطلاحا پاکسازی ها موجب افزایش سلامت پوست و حفظ جوانی خواهد شد و باعث میشود که در دراز مدت به بسیاری از مشکلات دچار نشوید. اما چه زمانی به پاکسازی پوست نیاز داریم؟ در این مقاله به بهترین زمان برای انجام پاکسازی خواهیم پرداخت .

پاکسازی پوست

پاکسازی پوست , بهترین زمان برای انجام پاکسازی پوست چه زمانی است؟ آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به بهانه نداشتن زمان کافی از پوست تان غافل میشوید؟ آیا شما هم از به وجود آمدن چین و چروک بر روی پوست تان وحشت میکنید؟ آیا شما هم دچار عارضه هایی مانند جوش های زیرپوستی و جوش های سرسیاه هستید اما راه چاره را نمیدانید؟ اگر اقدام به تمیز کردن و پاکسازی پوست نکنید به زودی دچار این عواقب خواهید شد و زمانی متوجه آن میشوید که دیر شده و پوست شما زیبایی خود را از دست داده است. بهتر است قبل از اینکه پوست تان دچار مشکلاتی از این قبیل شود اقدام به پاکسازی آن هر دوماه یکبار کنید تا علاوه بر برطرف شدن این معضلات پوستی جوان و زیبا داشته باشید.

۱-جوش های سرسیاه

عوامل مختلفی در ایجاد جوش های سرسیاه موثر هستند که میتوان به استفاده از محصولات آرایشی نامرغوب , مشکلات داخلی , استرس ها و نوع پوست اشاره کرد. اولین موردی که باید رعایت کنید این است که آن ها را با ناخن تحریک نکنید زیرا این کار موجب بدتر شدن و ملتهب شدن آن ها میشود. اگر منافذ پوست کوچک تر از حالت نرمال باشند موجب میشود که چربی های اضافه از پوست خارج نشوند و استفاده از مواد آرایشی بر روی پوست و مسدود کردن بیشتر منافذ موجب به وجود آمدن جوش های سرسیاه خواهد شد.

تخلیه جوش های سرسیاه | پاکسازی پوست

اگر جوش های سر سیاه را بر روی بینی , گونه ها و پیشانی مشاهده کردید میتوانید اقدام به پاکسازی پوست کنید. با انجام پاکسازی چربی ها و آلودگی های اضافه از زیر پوست تخلیه میشود و موجب میشود که منافذ پوست شما به حالت نرمال برگردد. در پاکسازی منافذ پوست عمیقا تمیز میشوند و میتوانید نتیجه آن را فورا مشاهده کنید.

جوش های سرسیاه

۲- جوش های زیرپوستی

آکنه های پوستی به دو دسته التهابی و غیر التهابی تقسیم بندی میشوند. جوش های زیر پوستی از نوع غیر التهابی هستند. این جوش ها از دردناک ترین جوش ها هستند که نه تنها شما را آزار داده بلکه ظاهر زیبای شما را نیز تحت تاثیر منفی قرار میدهند. این جوش ها که به نام کمدون نیز شناخته میشوند به هیچ عنوان نباید دستکاری شوند زیرا باعث میشود که جای آن ها برای همیشه بر روی پوست شما بماند.

به گفته متخصصان ریشه بروز این نوع جوش ها ژنتیک است و به دلیل خارج نشدن چربی از غده ها بوجود می آید. بیشترین شیوع این جوش ها در بین پسران در سن بلوغ است و ممکن است تا ۵ سال ادامه پیدا کند اما خانم ها نیز به دلایل مختلف مانند مصرف بی رویه غذاهای چرب , بالا بودن هورمون تسترون و… نیز مستعد ابتلا به جوش های زیرپوستی هستند.

درمان سریع جوش زیرپوستی | | پاکسازی پوست

بهتر است قبل از هر درمانی ریشه مشکل را پیدا کنید. اگر جوش های زیر پوستی شما بر اثر مصرف غذاهای چرب و سرخ کردنی به وجود آمده میتوانید با تغییر رژیم غذایی مشکل را برطرف کنید. اگر این جوش ها بر اثر مواردی مانند سن بلوغ و یا استرس های کاری بروز کرده اند میتوانید با انجام تکنیک هایی در جهت آرام سازی و رفع استرس اقدام کنید. همچنین انجام راهکارهایی مانند تمیز کردن مرتب پوست در سن بلوغ از تشدید آن ها جلوگیری کنید. اما اگر در بروز جوش های زیرپوستی هیچ کدام از این عوامل به دخیل نیستند و زمینه ارثی دارد میتواند با پاکسازی اقدام به تخلیه چربی زیر پوست کنید و این جوش ها را از بین ببرید.

جوش

۳- کدر شدن پوست

مهم ترین دلیل کدر شدن پوست تجمع آلودگی بر روی آن است و مهم ترین دلیل تجمع آلودگی نیز مصرف محصولات نامرغوب آرایشی و تمیز نکردن آن از روی پوست می باشد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به خوبی آرایش را از روی صورت پاک نمیکنید به زودی شاهد کدر شدن پوست خود خواهید بود. علاوه بر محصولات آرایشی دلایل دیگری نیز موجب مات شدن چهره میشوند مانند مشکلات هورمونی و کبدی. اما اگر مشکل داخلی ندارید و میدانید که کدر شدن پوست تان بر اثر استفاده از محصولات آرایشی است میتوانید اقدام به پاکسازی پوست کنید تا با انجام لایه برداری پوست شما شفافیت خود را به دست بیاورد. نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که شب ها قبل از خواب آرایش خود را به وسیله شیرپاکن به خوبی تمیز کنید و هیچ گاه با آرایش به رختخواب نروید.

رفع کدری پوست صورت | پاکسازی پوست

علاوه بر انجام پاکسازی باید نکات زیر را رعایت کنید تا همیشه پوستی جوان و شفاف داشته باشید :

از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب بپرهیزید.

از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید.

کدری پوست صورت

۴- زبر شدن پوست | پاکسازی پوست

اگر مشاهده کردید که پوست تان دچار زبری شده است باید اقدام به پاکسازی آن کنید. پاکسازی پوست های زبر موجب رطوبت رسانی عمیق به آن شده و باعث میشود که به سرعت زبری و خشکی آن از بین برود. زبری پوست به دلایل مختلفی مانند کاهش ترشح چربی از غدد چربی و حساسیت پوست به برخی از عوامل محیطی به وجود می آید. استفاده مداوم از کرم های مرطوب کننده و خوردن میوه ها و سبزی های تازه موجب کاهش زبری و خشکی پوست خواهد شد.

۵- چروک های ریز و سطحی | پاکسازی پوست

انجام پاکسازی هر دوماه یک بار موجب عدم ایجاد چین و چروک خواهد شد. اگر در سنی هستید که چین و چروک های سطحی بر روی پوست شما نمایان شده و نگران عمیق تر شدن آن ها هستید میتوانید با پاکسازی های دوره ای از تشدید آن ها جلوگیری کنید. زیرا در طی پاکسازی , پوست شما مواد مغذی را دریافت میکند و به طور عمقی تغذیه میشود. این مساله موجب میشود که سلول های پوستی شما ترمیم شوند و خطر بروز چین و چروک به حداقل برسد. 

چروک های ریز

۶- لکه های پوستی | پاکسازی پوست

مشاهده لکه های پوستی نیز یکی دیگر از مواقعی است که میتوانید اقدام به پاکسازی کنید. در پاکسازی به دلیل انجام لایه برداری لکه ها و نقاطی که به دلیل تجمع آلودگی ها تغییر رنگ داده اند از بین می روند و پوست شما تمیز و یکدست خواهد شد. این لکه ها به دلایل مختلفی بروز میکنند. قرار گرفتن در برابر تابش نور آفتاب و عدم استفاده از محصولات ضد آفتاب , تمیز نکردن پوست به وسیله شوینده ها بعد از پاک کردن آرایش , مصرف غذاهای نامناسب از دلایل بروز این نوع لکه ها هستند. البته ناگفته نماند این دلایل مربوط به عوامل محیطی هستند و اگر مشکلاتی از قبیل مشکلات کبدی و اختلالات گوارشی دارید باید به درمان آن ها بپردازید تا این لکه ها برای همیشه از بین بروند.

لکه های پوستی

ارسال دیدگاه