ریمل زدن مژه و نحوه ریمل زدن مژه های بلند و کوتاه

ریمل زدن مژه,  طرز صحیح ریمل زدن برای مژه های کوتاه و بلند و داشتن چشمانی زیبا . چشم ها یکی از اعضای موثر و جذاب در چهره هستند. تقریبا تمامی افراد خصوصا خانم ها همیشه در جهت زیباتر کردن این عضو در چهره شان تلاش میکنند. یکی از راه های جذاب تر شدن چشم ها ریمل زدن مژه است. مژه های شما کوتاه است یا بلند؟ نحوه ریمل زدن در مژه های کوتاه و بلند متفاوت است که ما در این مقاله به بررسی روش های مختلف در ریمل زدن انواع مژه میپردازیم.

بهترین نوع ریمل برای مژه های کوتاه

اگر مژه های کوتاهی دارید و همیشه در انتخاب ریمل مناسب مشکل دارید و نمیدانید که چه نوع ریملی مژه های شما را پرپشت نشان میدهد باید بگوییم که ریملی را انتخاب کنید که جنس برس آن ژله ای است. ریمل های ژله ای دارای میکروفیبرهایی هستند که باعث میشود مژه های شما را کاملا پوشش دهد و در پرپشت نشان دادن مژه ها بسیار تاثیر گذار است. معمولا ریمل های ژله ای دارای برسی هستند که موهای آن بسیار نازک است و میتواند تمام مژه ها را حتی ریزترین آنها را کاملا بپوشاند. در تصویر زیر نوعی از این برس ها را مشاهده میکنید.

بهترین رنگ برای انتخاب ریمل برای مژه های کوتاه

اگر مژه های کوتاهی دارید و میخواهید که از ریمل رنگی استفاده کنید لطفا دست نگه دارید! استفاده از ریمل های رنگی مژه های شما را کوتاه تر از آنچه که هست نشان میدهد. این نکته را در نظر داشته باشید که بهترین رنگ ریمل برای مژه های کوتاه رنگ مشکی است. از قدیم الایام مژه های مشکی بسیار جذاب بوده اند. به همین خاطر اکثر محصولاتی که مربوط به آرایش چشم هستند مانند ریمل و خط چشم به رنگ مشکی ساخته شده اند.

نکاتی برای استفاده از ریمل در مژه های کوتاه

در این بخش به نحوه ریمل زدن برای مژه های کوتاه میپردازیم. اگر جزو افرادی هستید که مژه های کوتاهی دارید و نحوه صحیح استفاده از ریمل را برای مژه های کوتاه نمیدانید و یا باعث میشوید که مژه های شما در حین ریمل زدن به یکدیگر بچسبند و زیبایی خود را ازدست بدهند باید به شما بگوییم که ریمل زدن برای انواع موژه ها فوت و فن خاصی دارد که اگر آن ها را رعایت کنید میتوانید به راحتی مژه های خود را بلند و جذاب نشان دهید و تاثیر زیبایی چشمانتان را ده ها برابر کنید.

از مشکی بودن رنگ ریمل اطمینان حاصل کنید.همانطور که قبلا ذکر کردیم رنگ مشکی مژه های شما را پرپشت تر نشان میدهد.

قبل از ریمل زدن از فرمژه استفاده کنید و سه بار اینکار را تکرار کنید و هر بار به مدت ۵ ثانیه فرمژه را بر روی مژه هایتان قرار دهید تا خوب حالت بگیرد

از ریمل های خورده مژه دار، استفاده کنید. این ریمل ها بر روی افزایش حجم مژه ها تاثیر شگفتی دارند.

 روش ریمل زدن مژه های کوتاه

اگر قبل از ریمل زدن متوجه شدید که ریملی که قبلا زده بودید هنوز بر روی مژه هایتان وجود دارد حتما آن را با پاک کننده مخصوص چشم تمیز کنید. بعد از مطمئن شدن از اینکه مژه هایتان کاملا تمیز شده میتوانید زدن ریمل را شروع کنید.

یکی از راه هایی که بسیار زیاد در پرپشت نشان دادن و بلند کردن مژه های کوتاه تاثیر دارد این است که بعد از زدن اولین لایه ریمل باید ۳۰ ثانیه صبر کنید و سپس لایه بعدی ریمل را بر روی مژه هایتان بزنید. با این روش مژه های شما بسیار زیباتر خواهد شد.

زدن ریمل را از ریشه مژه شروع کنید و آن را به نوک مژه ها هدایت کنید تا تمام مژه هایتان به مواد ریمل آغشته شود.

 

بهترین نوع ریمل برای مژه های بلند

اگر مژه های بلندی دارید جزو خانم هایی هستید که بسیار چشمان زیبایی دارند و استفاده از ریمل برای مژه هایتان زیبایی آن ها را چندین برابر میکند. افرادی که مژه های بلندی دارند میتوانند راحتر از افرادی که مژه های کوتاهی دارند از ریمل برای مژه هایشان استفاده کنند. این افراد باید از ریمل های حجم دهنده و پر کننده استفاده کنند.

بهترین رنگ برای انتخاب ریمل برای مژه های بلند

افرادی که مژه های بلندتری نسبت به بقیه دارند در انتخاب رنگ ریمل دستشان بازتر است و میتوانند از ریمل های رنگی نیز استفاده کنند. اما فراموش نکنید که بهترین رنگ برای زیباتر شدن چشم ها رنگ مشکی است زیرا جذابیت خاصی به چشمان شما میدهد.

نکاتی در ریمل زدن مژه های بلند

برای زیباتر شدن چشمانتان از رنگ مشکی یا تیره در ریمل استفاده کنید.

ریملی را انتخاب کنید که حجم دهنده باشد.

در انتخاب نوع و شکل برس ریمل دقت کنید. ریمل هایی که برس گرد و درشتی دارند میتوانند به راحتی مژه های شما را حجم دهند.

 

نحوه استفاده از ریمل برای مژه های بلند

به دلیل اینکه مژه های شما بلند است برس ریمل را به صورت افقی بگیرید و از ریشه مژه شروع کنید و برس را به سمت نوک مژه بکشانید.

اگر میخواهید مژه های شما بسیار پرپشت جلوه کنند میتوانید قبل از ریمل زدن بر روی مژه های پودر بزنید.

اگر میخواهید باز هم مژه هایتان پرپشت تر شود میتوانید بعد از اتمام ریمل زدن با نوک برس تک تک مژه هایتان را از یکدیگر جداکنید.

در استفاده از ریمل باید چه نکاتی را رعایت کنیم

ریمل به دلیل نوع موادی که دارد بهتر است که در آخر آرایش و بعد از اتمام آرایش چهره استفاده شود.زیرا ممکن است اگر ریمل را در ابتدای آرایش استفاده کنید به دلیل حرکت اعضای چهره ریمل شما در زیر چشم پخش شود و باعث سیاه شدن اطراف چشم شود.

اگر میخواهید که بهترین نتیجه را از ریمل بگیرید به فاصله حداقل ۳۰ ثانیه ریمل زدن را تکرار کنید و چندلایه از ریمل را بر روی مژه هایتان بکشید.

بهترین زمان برای نگهداری از ریمل نهایتا ۶ ماه است. ۶ ماه پس از مصرف حتما ریملتان را عوض کنید. زیرا چشم ها بسیار حساس هستند و اگر کوچکترین باکتری به محفظه ریملتان نفوذ کند باعث ایجاد عفونت در چشم ها میشود.

هیچگاه از ریمل مشترک استفاده نکنید.زیرا باکتری ها به سرعت در محفظه ریمل تکثیر میشوند و باعث ایجاد مشکلاتی برای سلامت چشمهایتان میشوند.

نوشته های مرتبط

لب
پروتز لب
پروتز لب
کرم های آرایشی

ارسال دیدگاه