چرا مرطوب کننده ها بیشتر طرفدار دارند؟

کرم مرطوب کننده

یکی از کارهایی که در زمان خشکی پوست انجام میدهیم استفاده از کرم های مرطوب کننده است. این کرم ها به دلیل تاثیر خوبی که در پوست ایجاد میکنند و به دلیل نرمی و لطافتی که به پوست میبخشند بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. در این مقاله به بررسی دلایل محبوبیت کرم های مرطوب کننده خواهیم پرداخت و مزایای آن را به طور کامل و جامع مورد توجه قرار میدهیم.

کرم مرطوب کننده

آیا تا به حال به این مساله فکر کرده اید که چرا مرطوب کننده ها میتوانند به خوبی خشکی پوست شما را درمان کنند و آن را تبدیل به پوستی نرم و لطیف کنند؟ آیا تا به حال به این مساله فکر کرده اید که کرم های مرطوب کننده چگونه میتوانند باعث جبران کمبود آب پوست و آبرسانی به آن شوند؟

فرمولاسیون کرم مرطوب کننده

آب

آب اولین ماده ای است که در تولید کرم های آبرسان استفاده میشود. کرم ها محلولی از آب و روغن هستند که وجود آب در ترکیبات کرم میتواند باعث آبرسانی به پوست شما و رفع کمبود آب در آن کند.

پنتول (ویتامین B5)

پنتول که جزو ویتامین های گروه B شناخته شده است به طور وسیعی در کرم های آبرسان مورد استفاده قرار میگیرد . این ویتامین میتواند به طور گسترده ای خشکی پوست شما را برطرف کند و نرمی و لطافت به آن ببخشد.

ویتامین E

بسیاری از افراد محبوبیت کرم های آبرسان را مدیون وجود ویتامین E در آن میدانند زیرا این ویتامین به عنوان یکی از آنتی اکسیدان ها میتواند به خوبی نیاز شما را به کرم های آبرسان تامین کند و شادابی و جوانی را به پوست شما هدیه دهد.

روغن های گیاهی

تعداد زیادی از برندهای مراقبت از پوست در ترکیبات مرطوب کننده خود روغن های گیاهی را استفاده میکنند تا علاوه بر رطوبت رسانی به پوست عمل چربی رسانی را نیز انجام دهند. وجود روغن های گیاهی در این محصولات باعث شده که این کرم ها از محبوبیت بالایی برخوردار باشند.

گلیسیرین

وجود گلیسیرین در مرطوب کننده ها باعث میشود که خاصیت نرم کنندگی این کرم ها به شدت افزایش پیدا کند زیرا گلیسیرین یکی از مواد طبیعی است که میتواند پوست های خیلی خشک را نیز نرمی و لطافت ببخشد.

آبرسانی پوست

دلیل محبوبیت مرطوب کننده ها

معمولا نام کرم های مرطوب کننده و کرم های نرم کننده به جای یکدیگر استفاده میشوند. ما در مقاله ای تحت عنوان ” تفاوت کرم های مرطوب کننده و کرم های نرم کننده ” به تفاوت این دو نوع از کرم ها پرداختیم. اما مرطوب کننده ها طرفداران بیشتری دارد. این مساله به این خاطر است که کرم های نرم کننده به دلیل چربی که دارند افراد تمایل زیادی به استفاده از آنها نشان نمیدهند اما مرطوب کننده ها به این دلیل که به خوبی جذب پوست میشوند و حالت سنگینی در پوست ایجاد نمیکنند افراد تمایل بیشتری به استفاده از آن ها دارند.

چه افرادی گزینه مناسبی برای استفاده از مرطوب کننده ها هستند؟

میتوان گفت که تقریبا تمام افراد به مرطوب کننده ها احتیاج دارند. چه کسانی که پوست خشکی دارند و چه افرادی که دارای پوست چرب و مختلط هستند باید از کرم های مرطوب کننده استفاده کنند زیرا عوامل محیطی مختلفی در کاهش آب پوست دخیل هستند مانند شغل، گرما، وزش باد و…

کرم روی پوست

نکات مهم در استفاده از کرم های مرطوب کننده

به ترکیبات آن توجه کنید

قبل از انتخاب و خرید محصول به ترکیبات آن توجه کنید و کرم را منطبق بر نوع پوست خود ( چرب، خشک، مختلط)  انتخاب کنید تا بهترین نتیجه از آن حاصل شود.

قبل از استفاده پوست خود را تمیز کنید

بسیاری از افراد این نکته را نادیده میگیرند و قبل از استفاده از کرم ها پوست خود را تمیز نمیکنند. در طول روز آلودگی های مختلفی بر روی پوست مینشیند و اگر قبل از استفاده از کرم پوست خود را تمیز نکنید کرم بر روی آلودگی ها مینشیند و به خوبی جذب پوست شما نمیشود.

بعد از استحمام ازکرم ها استفاده کنید

بهترین زمان برای استفاده از مرطوب کننده ها بعد از استحمام است زیرا پوست به خوبی تمیز شده و کمی رطوبت نیز دارد.

به مقدار مورد نیاز استفاده کنید

برخی از افراد تصور میکنند که هر چه بیشتر از کرم بر روی پوست بمالند پوست شان سریع تر نرم و لطیف میشود. این تصور کاملا اشتباه است زیرا پوست به یه اندازه مشخص به کرم نیاز دارد پس اگر بیشتر از نیاز پوست کرم بزنید مقدار اضافه آن جذب پوست نمیشود.

استفاده کرم مرطوب کننده

به خوبی ماساژ دهید

بعد از استفاده از کرم آن را به خوبی ماساژ دهید تا به لایه های عمقی پوست شما نفوذ کند و بتواند به خوبی آن را نرم و لطیف کند.

ارسال دیدگاه