ترفند آرایشی برای زیبا تر شدن

ترفندهای آرایشی برای جوان شدن صورت

آیا در جستجوی راه و روشی برای جوان‌تر و زیباتر جلوه کردن پوست خود هستی؟ بهتر است این سوال را کمی تغییر دهیم. چه کسی را می‌شناسی که نخواهد پوست و صورتش جوانتر به نظر برسد؟  این امر که اکثر افراد به ویژه خانم‌ها به دنبال زیباتر دیده شدن هستند، بسیار طبیعی است. گام‌های بسیاری برای جوان شدن پوست وجود دارد. از مراقبت گرفته تا رعایت تغذیه و شیوه زندگی. با همه این‌ها، راه دیگری نیز وجود دارد که اگر در کنار موارد قبل به کار برده شود، زیبایی و جوانی پوست صورت شما را تضمین می‌کند. و آن راه چیزی نیست جز، استفاده از ترفندهای آرایشی. جزئیات برنامه و شیوه و ترفندهای آرایشی شما می‌تواند تفاوت بسیار زیادی در جوان یا حتی پیرتر جلوه شدن صورت شما داشته باشد. در ادامه این مطلب با برخی از ترفندهایی که برای جوانتر جلوه شدن صورتتان به آنها نیاز دارید، آشنا خواهید شد.

ترفندهای آرایشی که برای جوان‌سازی صورت باید بدانی

۱- روشن کردن اطراف چشم

حتی اگر از هیچ نوع آرایشی استفاده نمی‌کنید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که سیاهی زاویه‌های داخلی اطراف چشم را روشن کنید. در حالی که اکثر خانم‌ها برای زیبا شدن بر گودی زیر چشم تمرکز دارند اما حقیقت این است که پوشاندن سیاهی‌های اطراف چشم موجب جوان‌تر دید شدن صورت شما می‌شود. البته این امر به این معنی نیست که باید گودی زیر چشم را به کل نادیده بگیرید.

رفع سیاهی دور چشم

۲- مژه‌های‌تان را فر کنید

یکی از مهم‌ترین عوامل زیبایی در صورت خانم‌ها مژه‌های‌شان می‌باشد. خوشبختانه با ورود و موجودیت ریمل‌های حجم‌دهنده و فرکننده، دیگر خانم‌هایی که مژه‌های کوتاهی نیز دارند، نگرانی‌ای بابت کوتاهی یا صاف بودن مژه‌ها خود ندارند. اگر مژه‌های کوتاه و صاف دارید می‌توانید از ریمل‌های حجم‌دهنده استفاده کنید. و اگر مژه‌های بلندی داری می‌توانید با فرمژه یا ریمل‌های فرکننده زیبایی صورت خود را دوچندان کنید.

۳- پوست خود را مرطوب کنید

تغذیه مناسب پوست توسط مرطوب کننده‌ها یکی از ترفندهای آرایشی موثر در زیبا و جوان شدن پوست و صورت می‌باشد. این گام کوچک (استفاده روزانه از سرم‌ها، کرم‌ها و لوسیون‌ها) که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی چهره شما داشته باشد، معمولا به راحتی نادیده گرفته می‌شود و یا فراموش می‌شود. امروزه محصولات مرطوب کننده و آبرسان عمقی باکیفیت در بازار موجودند که می توانید با اطمینان از آنها استفاده کنید از بین روغن های طبیعی روغن نارگیل نیز برای این منظور تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد.

۴- مزیت استفاده از خط چشم قهوه‌ ای

زمان آن رسیده که خط چشم سیاه رنگ خود را کنار بگذارید. رنگ یک جادوی دراماتیک در آرایش محسوب می‌شود و البته بسته به سن شما می تواند باعث تغییر سن ظاهری شما شود. بریجیت اندرسون، هنرمندی در حوزه آرایشگری، اعتقاد دارد که رنگ قهوه‌ای در خط چشم تاثیر فوق‌العاده‌ای در جوان‌سازی چشم‌ها دارد. اگر هنوز هم قصد دارید از خط چشم مشکی استفاده کنید، این نکته را در نظر داشته باشید که نباید از خط چشم مشکی در پلک پایین خود استفاده کنید. چرا که باعث می‌شود چشم شما کوچک جلوه کند.

۵- برداشتن ابروها

یکی از مهم‌ترین حوزه‌ها در ترفندهای آرایشی ، برداشتن ابروهاست. هیچ‌کس دوست ندارد که گرفتار التهاب پوست، عفونت و جوش پس از برداشت ابرو بشود، پس برای پیشگیری از آن بهتر است پیش از برداشت ابرو حمام بروید و این کار را روی پوست تمیز انجام دهید.

۶- ترفندی برای پوست‌های چرب

اگر پوست چربی دارید، به خوبی با دردسرهای آن آشنا هستید. دردسرهایی مانند ظهور ناگهانی یک جوش سمج! از بین بردن چربی پوست به شما کمک می‌کند تا جوان‌تر و زیباتر ظاهر شوید. بنابراین می‌توانید قبل از شروع آرایش صورت خود ابتدا از یک محلول پاک کننده مناسب و سپس از پرایمر استفاده کنید. هم‌چنین می‌توانید از ماسک‌ها استفاده کنید تا در طولانی مدت این مشکل را از بین ببرید.

۷- شستن صورت با آب سرد

احتمالا تا به حال با این جمله و باور، رو به رو شده‌اید که “آب گرم منافذ پوست را باز و آب سرد آن‌ها را می‌بندد”. گفته شده است که سرمای آب کمک می‌کند تا منافذ پوست به صورت موقت بسته شود و در نتیجه آرایش بهتر روی صورت شما بنشیند. هرچند که این مورد هنوز به اثبات نرسیده است اما می‌توان به عنوان یکی از ترفندهای آرایشی آن را امتحان کرد.

جوانسازی صورت

۸- ترفندهای استفاده از ریمل

خب همان‌طور که گفته شد، مژه‌ها در تضمین زیبایی بسیار موثر هستند. نکاتی درباره استفاده از ریمل:

  • اولین کاری که در زمینه ریمل می‌توانید انجام دهید این است که سر اپلیکیتور را خم کنید تا راحت‌تر بتوانید از آن استفاده کنید.
  • می‌توانید یک کارت پشت مژه‌های خود قرار دهید تا از کثیف شدن پلک‌ها جلوگیری کنید و هم‌چنین راحت‌تر از ریمل استفاده کنید.
  • اگر از ریمل‌های ضد آب استفاده می‌کنید حتما این را می‌دانید که ضررهای بسیاری برای شما داشته و دارد. به منظور کاهش ریزش مژه‌ها در هنگام پاک کردن این‌گونه ریمل‌ها هرگز مژه‌ها را نکشید. می‌توانید از روغن نارگیل برای پاک کردن ریمل‌های ضد آب استفاده کنید.
  • هرگز از ریمل‌های نامرغوب استفاده نکنید و ریمل را هر سه ماه تعویض کنید.

با برخی از ترفندهای آرایشی برای جوان شدن صورت آشنا شدید. همان‌طور که در ابتدای این مطلب گفته شد چند عامل با کمک یک‌دیگر بر روی پوست صورت شما تاثیر می‌گذارند. یکی از موارد مراقبت بود. یکی از مهمترین راه‌های مراقبت از پوست شما این است که در معرض نور خورشید قرار نگیرید. یک عمر قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث ایجاد چین و چروک و سایر مشکلات پوستی می‌شود و همچنین خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد. محدود کردن زمان حمام، اجتناب از استفاده از صابون‌های قوی، کنترل استرس و عدم استعمال دخانیات از مواردی هستند که می‌توان برای مراقبت پوست در نظر گرفت.

نوشته های مرتبط

کرم های آرایشی
پاکسازی صورت
پاکسازی پوست در منزل
پاکسازی پوست
راز جوانی
پوست پیر

ارسال دیدگاه