زیرسازی آرایش صورت چگونه است و چه تاثیری در زیباشدن آرایش دارد؟

زیر سازی آرایش

اگر می خواهید آرایش بی نقصی داشته باشید؛ زیرسازی آرایش صورت یکی از مواردی است که باید با حساسیت قبل از هر نوع آرایشی بر روی پوستتان انجام دهید چون زیرسازی آرایش صورت نقش بسیار مهمی در زیباتر شدن آرایش و پوشاندن درست نقایص احتمالی چهره ی شما ایفا میکند.در این مقاله نکاتی را به شما عزیزان خواهیم گفت تا بتوانید با توجه به نوع پوستتان بهترین زیرسازی ممکن را برای آرایشتان انجام دهید. پس با ما همراه باشید؛

تاثیر زیرسازی آرایش صورت چیست؟

زیرسازی آرایش صورت چیست و چگونه زیرسازی خوبی برای آرایشمان داشته باشیم؟    بطور کلی زیرسازی آرایش صورت به معنی استفاده از ماده ای همرنگ و یا ماده ای به منظور بهتر نشستن مواد آرایشی بر روی پوست صورت و بهتر جلوه کردن و حفظ سلامتی و مراقبت بیشتر از پوست قبل از شروع آرایش است. این ماده ممکن است تمام یا قسمتی از نواقص احتمالی موجود در پوست صورت را پوشش دهد و بدین ترتیب پوست را برای شروع آرایش آماده میکند. زیرسازی میتواند با کرم های مختلفی که برای پوست شما مناسب باشد انجام شود مانند انواع مرطوب کننده ها, ضد آفتاب ها , پرایمر ها , تونر ها و انواع تقویت کننده های پوست. استفاده از زیرساز ها باعث میشود که شما پوستی یکنواخت تر داشته باشید و آرایش شما بسیار زیباتر و با دوام تر شود.

چرا زیرسازی قبل از شروع آرایش ضروری است؟

زیر سازی قبل از آرایش

اگر میخواهید که آرایشی زیبا  و پوستی یک دست تر داشته باشید حتما قبل از شروع آرایش زیرسازی را بصورت درست انجام دهید. به خصوص اگر بر روی صورتتان اسکار و جای جوش دارید و یا اینکه پوستتان به دلایل مختلف دچار کک و مک شده و ظاهر زیبایی را به شما نمیدهد. برای این افراد زیرسازی آرایش صورت بسیار مهم است.

زیرسازی آرایش صورت بر اساس انواع پوست

اگر می خواهید آرایشتان دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد می بایست در هنگام زیرسازی به نوع پوستتان دقت کنید و زیرسازی آرایش صورت را بر اساس نوع پوستتان انجام دهید، اینکار باعث میشود که آرایش شما دوام بیشتری داشته باشد و برای مدت طولانی تری بدون هیچ ایرادی بر روی پوست شما بماند.

همانطور که میدانید بعد از گذشت چندساعت از آرایش مقداری چربی بر روی پوست نمایان میشود و پوست شما را چرب و براق نشان میدهد اما اگر زیرسازی به طور صحیح و بر اساس نوع پوست شما انجام شود باعث کاهش میزان ترشح چربی در پوست صورت میشود و مشکلاتی از این قبیل را نیز به وجود نمی آورد.

زیرسازی آرایش صورت در پوست معمولی

زیر سازی برای پوست معمولی

غالبا پوست های معمولی دارای کمترین مشکلات هستند و به راحتی توسط انواع کرم میتوانید زیرسازی خوبی برای آن انجام دهید. زیرسازی در پوست های معمولی باید بافتی نرم و سبک داشته باشد زیرا این نوع پوست منافذ کوچکی دارند و به راحتی با انواع کرم ها پوشانده میشوند.

زیرسازی آرایش در پوست های چرب

زیر سازی آرایش برای پوست چرب

اولین موردی که باید در انتخاب زیرسازی پوست های چرب به آن توجه کنید این است که کرم زیرسازی پوست های چرب باید فاقد چربی Oil Free باشد. این زیرساز باید مات باشد که بتواند منافذ باز پوست را به خوبی ببندد. همانطور که میدانید پوست های چرب بیشتر دارای منافذ باز هستند و همین منافذ باز باعث تولید و ترشح چربی میشوند.پس در انتخاب کرم زیرسازی برای پوست چرب دقت کنید.

زیرسازی آرایش صورت در پوست خشک

نحوه زیرسازی آرایش پوست خشک

 پوست خشک ظاهر نامناسبی به افراد میدهد زیرا غالبا پوسته پوسته میشود و یا با ترک هایی در سطح پوست ظاهر خود را نشان میدهد. از این رو آرایش این نوع پوست ها هم کمی مشکل است اما نگران نباشید. اگر پوست شما خشک است ما توصیه هایی برای شما عزیزان داریم تا بتوانید قبل از آرایش پوست خود را تغذیه کنید تا آرایش به خوبی بر روی پوست شما بنشیند و در تمام روز آرایشان خوب و زیبا به نظر برسد.

پوست خود را مرطوب کنید

افرادی که دارای پوست خشک هستند در مناطق گونه, بینی و پیشانی (منطقه T ) دچار خشکی بیشتری هستند.این افراد باید از کرم های مرطوب کننده به عنوان زیرسازی استفاده کنند و ناحیه هایی که در صورت دچار خشکی بیشتری است به وسیله کرم مرطوب کننده به خوبی بپوشانند و ماساژ دهند تااین مناطق به خوبی تغذیه شوند و خشکی آنها به حداقل برسد.

از کرم های روغن دار و ویتامینه استفاده کنید

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که پوست خشکی دارند و یا اینکه پینه هایی بر اثر خشکی بر روی پوستتان به وجود آمده است بهترین راه برای زیرسازی آرایش استفاده از کرم های زیرسازی روغن دار و یا کرم های مایع است. کرم هایی را انتخاب کنید که آبرسان باشند و دارای ویتامین هایی مانند ویتامین E باشند. زیرا ویتامینE باعث نرم شدن پوستتان میشود و از پوسته پوسته شدن آرایشان جلوگیری میکند.

مراحل زیرسازی آرایش صورت

پوست خود را تمیز کنید

پاک کردن آرایش

قبل از هر اقدامی در جهت شروع زیرسازی آرایش باید پوست خود را بشویید. به وسیله انواع پاک کننده و شوینده های ملایم پوست خود را به خوبی بشویید و تمیز کنید. باقی مانده های آرایش قبلی را کاملاً از روی پوست خود پاک کنید تا پوست شما آمادگی آرایش جدید را داشته باشد و به خوبی آن را جذب خود کند.

پوست خود را مرطوب کنید

کرم مرطوب کننده

به پوست خود رطوبت رسانی و آبرسانی انجام دهید تا خشکی حاصل از استفاده از مواد شوینده جبران شود.اگر پوست شما خشک باشد آرایش به خوبی بر روی آن نمینشیند و ظاهری نامناسب برای شما ایجاد میکند.پوست خشک باعث میشود آرایش شما نیز پوسته پوسته جلوه دهد. و این مساله اصلا خوشایند نیستو چه برای شما و چه برای اطرافیانتان!

استفاده از پرایمر و یا کرم های زیرسازی آرایش

پرایمر برای زیرسازی آرایش

یکی از مهم ترین مواد در زیرسازی آرایش پرایمرها هستند که ماده ای ژل مانند اما رقیق هستند که میتوانید به عنوان بهترین ماده در زیرسازی آرایش از آن استفاده کنید.بعد از پاکسازی و رطوبت رسانی به پوست مقدار مناسبی از پرایمر را بر روی پوست خود بمالید تا به خوبی جذب آن شود و پوست شما آماده شروع آرایش شود.

بعد از اینکه پوست خود را به وسیله پرایمرها و کرم های زیرسازی آماده کردید میتوانید آرایش خود را به وسیله کرم پودر و یا پنکک ها شروع کنید.

زیرسازی آرایش برای چشم و لب

تا به اینجا در مورد زیر سازی پوست صورت صحبت کردیم و نحوه زیرسازی و مرطوب کردن پوست قبل از آرایش گفتیم اما جالب است بدانید که مناطقی از صورت مانند چشم ها و لب ها نیز نیاز به زیرسازی دارند تا حداکثر زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورند.

زیرسازی آرایش چشم

زیر سازی آرایش چشم

در زیرسازی آرایش چشم باید نکاتی را درنظر بگیرید تا آرایش چشمانتان دوام بیشتری داشته باشد.

بعد از تمیز کردن و شستشوی پوست اطراف چشم به وسیله شوینده های مناسب چشم باید از پرایمر استفاده کنید تا پوست اطراف چشم شما آماده استفاده از کانسیلر شود.

سپس مقداری کانسیلر را بر روی پوست اطراف چشم بزنید و خوب پخش کنید. کانسیلرها میتوانند به راحتی تیرگی و عیوب و حتی چین و چروک های کوچک در اطراف چشمانتان را پوشش دهند و چشمانی زیبا و بدون نقص را برای شما بسازند. اگر میخواهید که بهترین کانسیلر را انتخاب کنید به شما توصیه میکنیم که از کانسیلرهای مایع استفاده کنید زیرا بالاترین دوام را دارند.

زیرسازی آرایش لب

زیر سازی آرایش لب

لب هم مانند بقیه اعضای چهره نیاز به زیرسازی دارد تا ماندگاری و تثبیت رژ بر روی آن زیاد شوند.

لب های خود را از هرگونه مواد آرایشی پاک سازی کنید و به خوبی تمیزکنید. بعد از پاکسازی لب های خود میتوانید از انواع ویتامینه های لب که دارای ویتامین  A و E  هستند استفاده کنید تا خشکی پوست لبتان را برطرف کند.

اگر میخواهید که لب های شما پرتر نشان داده شود و رژ از ماندگاری بیشتری برخوردار باشد میتوانید قبل از استفاده از رژ مقداری کرم پودر بر روی لب هایتان بزنید. با اینکار رژ شما از دوام بیشتری برخوردار خواهد بود.

نکاتی که باید در زیرسازی آرایش رعایت کنید

 آرایش دست اول (اولین آرایش در آن روز)

اگر میخواهید چهره خود را برای مجلسی آماده کنید ترجیحا این آرایش اولین آرایشتان در آن روز باشد. آرایش دست اول باعث میشود که زیر سازی در پوست بهتر انجام شود.

رطوبت رسانی به پوست

قبل از شروع زیرسازی آرایش باید صورت خود را با شوینده های ملایم مانند شیر پاکن ها بشویید. بعد از شستشو باید حتما از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.مطمئن شوید که کرم به تمام اعضای صورت رسیده و تمام نقاط چهره را به وسیله کرم و یا روغن زیتون که بسیار توصیه میشود به مدت ۳ دقیقه ماساژ دهید. اما در حین ماساژ مراقب باشید که مژه هایتان به کرم و یا روغن آغشته نشود زیرا برای ریمل زدن با مشکل مواجه خواهیدشد.

عدم استفاده از پودرهای آرایشی در پوست های خشک

اگر پوستتان خشک است از پودرها و پنکک ها استفاده نکنید زیرا این نوع پودرها رطوبت پوست شما را به خود جذب میکنند و باعث میشوند که خشکی پوست در شما تشدید شود.

امیدواریم به کمک این مقاله بتوانید زیرسازی آرایش صورت را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

 

 

ارسال دیدگاه