سئوالات متداول | کالاده | لوازم آرایشی و بهداشتی

سئوالات متداول

پاسخ سئوالات خود را در این بخش بیابید و یا آن را با ما مطرح کنید.

اشعه های خورشید سبب صدمه به سلولهای پوستی می شوند، این اشعه ها به دو گروه اشعه UVA و اشعه UVB تقسیم می شوند UVA به میزان بیشتری توسط خورشید تولید و منتشر می شود و برخلاف اشعه UVB ، شدت اشعه UVA با تغییرات محل ، فصل و زمان روز تغییر نمی کند و همیشه حضور دارد و ضمنا” این اشعه توسط شیشه پنجره ها فیلتره نمی شود و از آن عبور می کند.

رسالت ذاتی این کرمها از یک سو بالا بردن قدرت خود محافظتی پوست بدن، به واسطه کمک به تولید بیشینه و یکنواخت ملانین در ملانوسیت ها است. و کارایی دیگر آنها ایجاد رنگ برنزه یکنواخت و زیبا بر روی پوست است.

بله ، UVA در مقایسه با UVB توانائی نفوذ عمقی تر در پوست دارد و موجب آسیب به الیاف الاستین پوست می شود و لذا در بروز پیری زود رس نقش عمده ای دارد، .UVA نقش مهمی در القای ضعف سیستم ایمنی دارد. UVA در حضور UVB نقش سینرژیستیک یا تقویتی در ایجاد سرطانهای پوستی دارد. بنابراین آفتاب می تواند برای زندگی انسانها بشرط استفاده درست و اصولی از یک کرم ضد آفتاب مناسب و مرغوب ، نجات بخش باشد و در صورت استفاده غیر اصولی از آفتاب ، یک تهدید جدی برای حیات بشر به شمار آید.

  1. جاذب های شیمیائی ( یا ارگانیک ) : این ها اشعه UV را جذب می کنند و مانع عبور اشعه به لایه های درونی پوست می شوند.
  2. بلوکرهای فیزیکی یا غیرشیمیائی : این ها از طریق انعکاس اشعه ، از عبور اشعه UV جلوگیری می کنند.
  3. انواع ترکیبی : اکثر ضد آفتابها حاوی ترکیبی از هر دو نوع فیلتر ها هستند.

اگر شما فقط با مشکل ترشح بیش از اندازه چربی در پوست سر خود مواجه هستید ؛ توصیه روژی به شما استفاده از سرم اویل شاک این برند (Sebo Urto (Oil shock پس از استحمام و استفاده از شامپوی مخصوص روژی می باشد.

بالا