لوازم آرایش

راه های تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی

استفاده از لوازم آرایش تقلبی باعث بروز مشکلات جبران ناپذیری برای پوست میشود. تشخیص لوازم آرایش تقلبی از اصل راه هایی دارد که به کمک آن ها میتوانید از خرید و مصرف آن ها در امان بمانید. در این مقاله به مهم ترین راه های تشخیص محصولات آرایشی تقلبی از اصل پرداخته ایم تا به شما در انتخاب بهترین محصولات آرایشی کمک کرده باشیم.

لوازم آرایش تقلبی

ایران جزو پرمصرف ترین کشورها در حوزه لوازم و محصولات آرایشی است. از این رو جامعه ما با بازاری پر از محصولات و لوازم آرایش تقلبی روبروست. بسیاری از خانم ها بدون توجه به اصل و یا تقلبی بودن محصول آن را خریداری و استفاده میکنند و باعث بروز مشکلات بسیاری برای خود میشوند. خانم هایی که از لوازم آرایش تقلبی استفاده میکنند میگویند که قیمت محصولات اصل بسیار گران است. اما از این نکته غافل هستند که بعدا باید چندبرابر آن را هزینه کنند تا سلامتی و زیبایی پوست خود را بدست بیاورند.

تشخیص لوازم آرایشی تقلبی از اصل

استفاده از محصولات و لوازم آرایشی تقلبی به خصوص اگر با چشم ها در تماس باشند میتوانند باعث بروز فاجعه برای شما شوند. محصولاتی مانند ریمل ها و خط چشم ها که به طور گسترده در بازار ما وجود دارند باعث میشوند که خانم ها به دلیل ارزان بودن و یا بسته بندی زیبا آن ها بخرند و توجهی به اصل بودن آن و مقایسه آن با محصولات برند نکنند. واقعیت این است که نمیتوان جلوی وارد شدن محصولات قاچاق به کشور را گرفت اما شما با دانستن راه هایی میتوانید آن ها را از محصولات اصل تشخیص بدهید و آن ها را خریداری و استفاده نکنید. در ادامه به مهم ترین راه های تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی پرداخته ایم.

لوازم آرایشی تقلبی

بسته بندی

بسته بندی یکی از مهم ترین وجوه تمایز بین محصولات اصل و تقلبی است. برخی از محصولات تقلبی به صورت بسیار حرفه ای ساخته شده اند و تشخیص آن ها از اصل کار دشواری است. اما در اینجا نکته ای را به شما خواهیم گفت که تشخیص آن ها برای شما راحت باشد. کاری که باید انجام دهید این است که در سایت های معتبر و یا سایت سازنده آن محصول جستجو کنید و تصویر محصول را از زوایای مختلف پیدا کنید. موقع خرید محصول آن را با عکس تطابق دهید. هر گونه اختلاف مانند رنگ , فونت , وزن و …. میتواند نشان دهنده محصول جعلی و تقلبی باشد. وزن محصول نیز یکی دیگر از نشانه های تقلبی بودن محصول است. اگر محصولی که در دست دارید وزن متفاوتی با محصول اصلی دارد با در دست نگه داشتن آن میتوانید تقلبی و یا اصل بودن آن را تشخیص دهید.

بسته بندی

بارکد

به بارکد محصول توجه کنید. اگر محصول اصل باشد بر روی بارکد کد سازنده آن کشور قید شده است. اما اگر به طور مثال بر روی محصول نوشته که ساخت کشور فرانسه است اما ارقام بارکد کد کشور دیگه را نوشته این محصول تقلبی و جعلی است. به تصویر زیر دقت کنید.

بارکد

نکته مهم این است که اغلب لوازم آرایش تقلبی فاقد شماره سریال و بارکد هستند. پس قبل از هر چیز باید محصول را بررسی کنید و اگر بارکد ندارد بدانید که محصولی جعلی در دست دارید. نکته بعدی این است که محصولات برند و اصل به طور معمول مواد سازنده محصول را با چند زبان بر روی آن قید میکنند. اگر متوجه شدید که محصولی که در دست دارید اطلاعاتی در مرود مواد تشکیل دهنده محصول بر روی خود ندارد و یا اطلاعاتی اندک را در اختیار شما قرار داده است محصول تقلبی است.

محصولات تقلبی

رنگ محصول

محصولات آرایشی تقلبی که دارای رنگ هستند مانند انواع سایه چشم ها , کرم پودرها , رژگونه و رژلب ها معمولا بر طبق محصولات اصل تولید نمیشوند. وجود تفاوت رنگ در این نوع از محصولات میتواند نشانه ای از جعلی بودن آن ها باشد. برای پیشگیری از این اتفاق قبل از خرید به وب سایت سازنده آن محصول مراجعه کنید. یا از همان سایت خرید خود را انجام دهید و یا عکس محصول را همراه با خود ببرید و در هنگام خرید محصول را با عکس تطابق دهید.

رنگ محصول

بو و غلظت

اگر قصد خرید محصولی مات را دارید مانند کرم پودر و یا پنکک در هنگام خرید توجه داشته باشید که محصولی براق را به جای آن به شما قالب نکنند. هر گونه درخشش غیرعادی در محصول میتواند نشانه ای از جعلی بودن آن باشد.

 اگر قصد خرید کرم پودری را دارید و بعد از تست متوجه شدید که غلظت مناسبی ندارد و مشابه اصل نیست بدانید که آن محصول تقلبی است.

وجود رژلب هایی که رنگی غیرعادی دارند و به هیچ عنوان مشابه نمونه اصل نیستند نیز نشان دهنده لوازم آرایش تقلبی است.

در مورد خرید ریمل نیز این نکته را مدنظر داشته باشید که ریمل های اصل بویی ملایم دارند و اگر در هنگام خرید ریمل متوجه شدید که ریمل بویی تند و شدید دارد این محصول یک محصول تقلبی و فیک است.

پد ها و اسفنج ها

یکی دیگر از راه های تشخیص لوازم آرایش تقلبی این است که پدها ,  اسفنج ها و براش های محصول را چک کنید. به طور معمول این لوازم در محصولات اصل و تقلبی بسیار مشابه به یکدیگر هستند و با توجه و دقت زیاد میتوان به تفاوت آن ها پی برد. تصویر زیر نشان دهنده تفاوت براش های اصل و تقلبی است.

براش

تست کنید

میتوان گفت بهترین راه تشخیص لوازم آرایش تقلبی از اصل این است که آن ها را در هنگام خرید تست کنید. در موقع تست کردن میتوان به راحتی اصل و تقلبی بودن آن را تشخیص داد. محصولی که کیفیت مرغوبی داشته باشد به محض تست متوجه آن خواهید شد. و محصولی که تقلبی و بدون کیفیت باشد نیز در هنگام تست خود را نشان خواهد داد.

تست کردن

نکات مهم در لوازم آرایش تقلبی

در انتخاب و خرید محصولات آرایشی نکات زیر را در نظر بگیرید تا کمتر به دام فروشندگان لوازم آرایش تقلبی گرفتار شوید.

بسته بندی محصولات تقلبی با پلاستیک های نامرغوب انجام میشود. به پوکه محصول دقت کنید.

محصولات تقلبی معمولا بوی بد و زننده ای دارند.

از فروشگاه های معتبر خرید کنید.

به برچسب اصالت کالا توجه کنید.

تفاوت قیمت را جدی بگیرید.

نوشته های مرتبط

کرم های آرایشی
پاکسازی صورت
پاکسازی پوست در منزل
پاکسازی پوست
راز جوانی
پوست پیر

ارسال دیدگاه