برای پاکسازی پوست، کجا برویم؟

پاکسازی صورت

پاکسازی صورت میتواند لایه های مرده را از روی پوست شما بردارد و شفافیت و طراوت آن را افزون کند. پاکسازی صورت یکی از روش های پرطرفدار در بین خانم ها برای جوانسازی است. اما بسیاری از خانم ها نمیدانند که برای این کار باید به کجا بروند؟ آیا در آرایشگاه پاکسازی را انجام دهند یا نزد متخصصان پوست بروند و انجام صحیح پاکسازی پوست را از آن ها بیاموزند؟ در این مقاله به جواب این سوالات پاسخ خواهیم داد.

پاکسازی صورت

پاکسازی صورت میتواند به جوانسازی پوست شما کمک کند زیرا با از بین بردن سلول ها مرده و سطحی پوست موجب شفافیت آن خواهد شد و تمام آلودگی ها را از بین میبرد. امروزه جاهایی مانند آرایشگاه و کلینیک های زیبایی این کار را برای شما انجام میدهند. اما بهتر است که برای پاکسازی پوست به کجا برویم؟

پاکسازی صورت در آرایشگاه

امروزه بسیاری از آرایشگاه های زیبایی ادعا میکنند که میتوانند پوست شما را به بهترین نحو پاکسازی کنند و پوستی زیبا را به شما تحویل دهند. اما سوال اینجاست که آیا باید به آن ها اعتماد کرد؟ آیا آرایشگاه ها تخصص لازم را در این خصوص دارند؟ در این مراکز به چه روشی پوست را پاکسازی و لایه برداری میکنند؟

ماسک های پاکسازی و آبرسانی

نحوه پاکسازی صورت در آرایشگاه های زنانه به این صورت است که از ماسک های مختلفی استفاده میکنند. ماسک های آب رسان و لایه بردار به وفور در این آرایشگاه ها استفاده میشوند. اگر مشکل پوستی خاصی ندارید و فقط نیاز به تمیز کردن آن دارید میتوانید با مراجعه به آرایشگاه ها از این ماسک ها استفاده کنید. اما پاکسازی پوست در آرایشگاه مزایا و معایبی دارد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم.

ماسک های پاکسازی

مزایای پاکسازی صورت در آرایشگاه

آرایشگاه ها میتوانند بدون روش های کلینیکی و حساس پوست شما را پاکسازی کنند. در صورتی به آنجا مراجعه کنید که عارضه پوستی ندارید و مشکل شما با یک آبرسان و لایه بردار حل میشود.

معایب پاکسازی صورت در آرایشگاه

یکی از مهم ترین معایب پاکسازی پوست در آرایشگاه این است که آرایشگران متخصص پوست نیستند و ممکن است به هر نحوی به پوست شما آسیب وارد کنند.

پاکسازی صورت در کلینیک های تخصصی

بسیاری از افراد تمایل دارند که صورت خود را در کلینیک های زیبایی و زیر نظر متخصصین انجام دهند. در این مراکز از روش های مدرن پاکسازی استفاده میشود:

میکرودرمابریژن

دستگاه های میکرودرم امروزه در کلینیک های زیبایی به وفور مورد استفاده قرار میگیرند. دستگاه میکرودرمابریژن نوعی از میکرودرم است که میتوانند از طریق اکسید مواد معدنی سلول های شاخی و مرده سطح پوست شما را از بین ببرد. این روش در چند جلسه انجام میشود و معمولا روش بی خطری است.

میکرودرمابریژن

هیدرودرم

روش دیگری که به کمک آن پوست را پاکسازی و لایه برداری میکنند هیدرودرم نام دارد که میتوان گفت یکی از روش های مدرن در این زمینه است. دستگاه هیدرودرم دارای یک نازل است که آب با فشار از آن خارج میشود و میتواند سلول های مرده را به خوبی از پوست جدا کند. استفاده از روش هیدرودرم در بین خانم ها و در کل افرادی که قصد جوانسازی پوست دارند بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

هیدرودرم

لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال نیز یکی دیگر از روش های کلینیکی است که بیشتر برای از بین بردن جای جوش و آکنه مورد استفاده قرار میگیرد .اگر بر روی پوست خود جای آکنه و جوش دارید میتوانید از این روش استفاده کنید. این لیزر با تاباندن لیزر به ترمیم پوست و بازسازی آن کمک میکند.

لیزر فرکشنال

برای پاکسازی صورت به کجا برویم؟

اکنون که به دو مورد از مکان هایی که میتوانید برای پاکسازی پوست تان به آن ها مراجعه کنید پرداختیم نوبت به این میرسد که بهترین پیشنهاد را به شما بدهیم و آن هم پاکسازی پوست در منزل است.

در مقاله های مختلفی به روش های متفاوت پاکسازی پوست در منزل اشاره کردیم و تمام موادی که میتوانند پوست شما را شفاف و زیبا کنند اشاره کردیم. اگر پوست شما نیاز به درمان های جدی ندارد و نمیخواهید که برای پاکسازی آن از روش های کلینیکی کمک بگیرید و همچنین تمایلی به استفاده از نیروهای غیرمتخصص آرایشگاه در این زمینه ندارید میتوانید با مواد مختلفی مانند عسل , تخم مرغ , بخوردرمانی و…. به خوبی پوست خود را تمیز کنید.

استفاده از کرم های حاوی AHA

اگر تمایل به استفاده از روش های کلینیکی ندارید و همچنین نمیخواهید به آرایشگاه مراجعه کنید میتوانید با تهیه یک کرم حاوی اسید میوه (AHA) و استفاده دو بار در هفته از آن پاکسازی صورت را انجام دهید. یک شب در میان مقدار مناسبی از کرم را بر روی پوست تان بزنید و ماساژ دهید. صبح بعد از بیدار شدن صورت خود را با آب ولرم بشوئید. کرم هایی که حاوی ۵ تا ۱۰ درصد اسید میوه هستند در مدت کوتاهی میتوانند علاوه بر لایه برداری پوستی نرمال و عاری از هر گونه آلودگی را به شما هدیه بدهند. نکته مهمی که در استفاده از این کرم ها باید در نظر بگیرید این است که بعد از استفاده از آن باید از یک کرم مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

کرم های حاوی AHA

ساده ترین روش برای از بین بردن جوش های سرسیاه

یکی از دلایلی که خانم ها تمایل به پاکسازی پوست دارند این است که بر روی صورت خود جوش های سرسیاهی مشاهده میکنند که بر اثر عوامل مختلفی مانند آرایش های بی رویه , آلودگی هوا و… به وجود آمده است. این جوش ها را میتوانید در خانه به راحتی از بین ببرید. ساده ترین روش برای پاکسازی پوست تان از جوش های سر سیاه و سر سفید این است که بعد از استحمام با فشار دادن آن ها تخلیه کنید. جوش های سرسیاه را باید تا جایی فشار دهید که ریشه سفید آن ها را مشاهده کنید. در این صورت مطمئن خواهید شد که کاملا تخلیه شده اند.

کلام آخر !

در مراقب های پوستی نکات مهمی وجود دارند که اگر آن ها را رعایت کنید همیشه پوستی جوان و تازه خواهید داشت و نیازی به پاکسازی صورت پیدا نخواهید کرد.

آرایش خود را به خوبی از روی پوست پاک کنید و به وسیله ژل و فوم باقی مانده آن را نیز از روی پوست بشوئید.

به طور روزانه از کرم های مغذی و آبرسان مناسب با نوع پوست خود استفاده کنید.

ورزش کنید. با ورزش و تعریق پوست آلودگی ها از منافذ خارج خواهند شد و چهره ای بشاش خواهید داشت.

از دستگاه های بخور خانگی استفاده کنید. این دستگاه ها علاوه رطوبت رسانی به پوست موجب خارج شدن آلودگی ها از آن میشود.

ارسال دیدگاه