مداد ابرو

مداد ابرو یا سایه ابرو؟ کدام یک مناسب ترند؟

ابرو یکی از اعضای چهره است که در زیبایی چشم ها بسیار موثر است. به همین دلیل خانم ها از مداد ابرو یا سایه ابرو در زیباتر کردن ابروهایشان استفاده میکنند. اما کدام یک بهتر است؟ مداد ابرو یا سایه ابرو؟ استفاده از مداد ابرو و سایه ابرو توسط خانم ها بسیار فراگیر شده است اما خیلی از آنها نمیدانند که استفاده از کدام یک بهتر است. در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد.

مداد ابرو یا سایه ابرو؟

همانطور که گفتیم خانم ها علاقه زیادی به استفاده از ابزارهای آرایشی جهت زیباتر کردن ابروهایشان دارند. یکی از این ابزارها مداد ابرو یا سایه ابرو است که میتواند در بهتر کردن ظاهر ابرو به آنها کمک کند. بسیاری از خانم ها ترجیح میدهند به جای استفاده از تاتو و هاشور از مداد بهره بگیرند. زیرا هاشور و تاتو ظاهری ثابت و مصنوعی به چهره میدهد و دیگر خانم ها نمیتوانند در مدل ابروهایشان را تغییر دهند. اما آیا استفاده از مداد ابرو بهتر است یا سایه ابرو؟

مداد ابرو یا سایه ابرو | مقایسه مداد ابرو و سایه ابرو

در این مقاله قصد داریم به مقایسه ای درست درباره مداد ابرو و سایه ابرو بپردازیم و این دو محصول را از جهات مختلف با یکدیگر مقایسه کنیم. مقایسه محصول از زوایای متفاوت میتواند دیدی صحیح به شما در انتخاب بدهد. و در نهایت نکاتی را در خصوص استفاده از آن ها به شما عزیزان بگوییم تا بتوانید به راحتی بهترین گزینه را انتخاب کنید.

سایه ابرو

جلوه و زیبایی

مداد ابرو و سایه ابرو هر کدام میتواند ظاهری متفاوت را به شما هدیه دهد. اگر میخواهید چهره و ابروهای شما حالتی طبیعی تر و زنده تر داشته باشند بهتر است که از سایه ابرو استفاده کنید. زیرا سایه ابرو میتواند حالت ابروی طبیعی را تداعی کند و حالتی زیباتر به چهره شما دهد. سایه ابرو اگر رنگ ابروهایتان باشد در ظاهر نمیتوان تشخیص داد که از سایه ابرو استفاده کرده اید. اما استفاده از مداد ابرو کمی ظاهری مصنوعی برای شما میسازد و به زیبایی سایه نیست. مداد ابرو دوام کمتری نسبت به سایه ابرو دارد و نمیتواند به خوبی نیاز شما را پاسخ دهد.

ریزش ابرو

امکان ریزش ابرو توسط مداد ابرو بیشتر از سایه ابرو است. استفاده از مداد ابرو نه تنها ظاهری نازیبا به شما میدهد بلکه باعث ریزش مژه های شما میشود. به خصوص استفاده از مارک های نامرغوب باعث صدمه زدن به ابرو میشود. مشاهده شده که حتی ابروهایی که به وسیله مداد ریخته شده اند دیگر توانایی رشد پیدا نکرده اند. این مساله در بین افرادی که به طور ژنتیکی ابروهای کم پشتی دارند بیشتر دیده شده است. اگر ابروهای کم پشتی دارید برای جلوگیری از کمتر شدن آن ها بهتر است از سایه ابرو استفاده کنید تا صدمه ای به ابروهایتان نخورد. استفاده از برندهای مرغوب نیز در عدم ریزش ابرو موثر هستند.

دوام

یکی از سوالات رایج در بین خانم ها این است که دوام مداد ابرو و سایه ابرو با یکدیگر متفاوت است؟ پاسخ بله است. دوام و ماندگاری سایه ابرو به مراتب بیشتر از مداد ابرو است. زیرا مداد ابرو چرب است و زود جذب پوست میشود و یا با تعریق از بین میرود و پاک میشود. این مساله نه تنها در مورد مداد ابرو بلکه در بین محصولات آرایشی دیگر نیز صدق میکند. استفاده از محصولاتی که چرب هستند ماندگاری کمتری بر روی پوست دارند. محصولاتی که حالت پودری دارند مانند سایه ابرو میتوانند مدت زمان بیشتری بر روی پوست ماندگار باشند و در طول روز دوام خود را حفظ کنند. سایه ابرو به دلیل بافت پودری که دارد به وسیله گرما و یا تعریق پاک نشده و ظاهر خود را حفظ میکنند.

ابرو

برند

آیا برند در انتخاب سایه ابرو و مداد ابرو موثر است؟ حتما تا به اینجا تصمیم گرفته اید که از سایه ابرو برای زیباتر شدن ابروهایتان استفاده کنید اما سوالی در ذهن دارید و آن هم برند محصول است. برند و کیفیت محصولات آرایشی همیشه مهم بوده و هست. اگر از برندهای معتبر و مشهور استفاده کنید قطعا رضایت بیشتری خواهید داشت و کیفیت محصول میتواند سلامت پوست و همچنین ابروهای شما را تضمین کند. اگر از مداد ابرو و سایه ابرو از یک برند معتبر استفاده کنید قطعا آسیب کمتری متوجه شما خواهد شد.

ترکیبات

کیفیت و نوع ترکیبات بستگی به برند و تولید کننده دارد. در مداد ابرو از ترکیبات روغنی بیشتر استفاده میشود. اما در ترکیبات سایه ابرو از انواع پودرها مانند پودر تالک استفاده میشود. سایه ابرو میتوانند پوشش بهتری در ابروها ایجاد کند و آن را یکدست تر نشان دهد. برندهای مشهوری مانند دوسه , آمیتیس و.. از ترکیباتی غنی و سازگار با پوست در محصولات خود استفاده میکنند که باعث افزایش رضایت مشتری خواهد شد. استفاده از ترکیباتی غنی باعث باکیفیت تر شدن محصول میشود.

مداد ابرو یا سایه ابرو | نحوه استفاده از سایه ابرو و مداد ابرو

در استفاده از مداد ابرو و سایه ابرو باید نکاتی را درنظر بگیرید تا بتوانید بهترین نتیجه را کسب کنید. پس به مراحل زیر دقت کنیدتا بتوانید ابروهایی زیبا به وسیله مداد ابرو یا سایه ابرو طراحی کنید.

رنگ مناسب

قبل از هر اقدامی باید رنگ مناسب را انتخاب کنید. بهترین رنگ برای مداد ابرو و سایه ابرو دقیقا رنگی است که بیشترین تشابه را با ابروهایتان دارد. انتخاب رنگی روشن تر و یا تیره تر از ابرو میتواند ظاهری نامناسب را برای ابروهایتان به وجود آورد.

ابروهای شانه خورده

شانه کردن ابرو

در مرحله بعد باید قبل از استفاده از مداد ابرو و سایه ابرو , ابروهایتان را به وسیله شانه مرتب کنید تا جاهای خالی خود را نشان دهند.

قاب ابرو

به وسیله مداد ابرو و سایه ابرو قاب ابرو را مشخص کنید و سپس اقدام به استفاده از سایه ابرو کنید. زیرا اگر قاب ابرو را به خوبی مشخص نکنید نمیتوانید طراحی خوبی برای ابروها داشته باشید.

استفاده از سایه ابرو

در این مرحله برای پر کردن جاهای خالی ابرو و دادن جلوه ای طبیعی به آن باید از سایه پودری استفاده کنید. بهترین نقطه برای شروع گوشه داخلی ابرو است. تاج ابروهایتان را پررنگ نکنید زیرا چهره شما را اخمو نشان خواهد داد.

ابروهای تنک

اگر ابروهایتان به صورت نقطه نقطه خالی شده است و یا اصطلاحا تنک شده اند باید مداد ابرو و سایه ابرو را به صورت ضربه ای بزنید. ضربه های آهسته در جاهای خالی میتواند به طور طبیعی ابروهایتان را پر کند و جلوه ای زیبا به شما هدیه دهد.

مداد ابرو یا سایه ابرو | کلام آخر!

در این مقاله به بررسی مداد ابرو و سایه ابرو از زوایای مختلف پرداختیم. اما توصیه ما به شما این است که اگر میخواهید ابروهایی پرپشت داشته و نیازی به استفاده از محصولاتی مانند مداد ابرو و سایه ابرو نداشته باشید بهتر است در نگهداری از ابروهایتان تلاش کنید. یکی از بهترین راه های پرپشت شدن ابروها استفاده از روغن های گیاهی برای رشد بهتر آنهاست. این روغن ها با تحریک پیاز مو میتوانند رشد ابرو را تسریع کنند و آن ها را از خطر کم پشتی نجات دهند. اما اگر مجبور به استفاده از مداد و یا سایه ابرو هستید حتما شب ها قبل از خواب آن را از روی ابروهایتان پاک کنید تا در طول شب پیاز ابرو توانایی ترمیم پیدا کند. در انتخاب محصول بسیار دقت کنید و از محصولات تقلبی و فیک استفاده نکنید زیرا ریزش ابرو به وسیله محصولات آرایشی تقلبی تقریبا جبران ناپذیر است.

نوشته های مرتبط

لب
پروتز لب
پروتز لب
کرم های آرایشی

ارسال دیدگاه