محصولات آرایشی تقلبی

این لوازم آرایش ها را نخرید

با ورود بی رویه محصولات آرایشی تقلبی به کشور باعث شده که این محصولات از کیفیت نامرغوبی برخودار باشند. در این مقاله تحت عنوان “این لوازم آرایش ها را نخرید” به بررسی عوامل موثر در نامرغوب بودن محصولات آرایشی پرداخته ایم و مواد به کار رفته در این محصولات آرایشی تقلبی را بررسی کرده ایم تا شما عزیزان بدانید که کدام یک از لوازم آرایشی ها را نباید بخرید.

محصولات آرایشی تقلبی

عوامل مختلفی در نامرغوب بودن محصولات آرایشی تقلبی دخیل هستند. این عوامل شامل ترکیبات نامناسبی هستند که در محصولات آرایشی تقلبی به کار رفته اند و نباید از آن ها استفاده کنید. استفاده از محصولاتی که دارای ترکیبات زیر هستند موجب ایجاد مشکلات پوستی برای شما خواهند شد. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چه لوازم آرایشی را نباید بخرید.

ترکیبات مضر در محصولات آرایشی تقلبی

با شناخت ترکیبات مضر در محصولات آرایشی میتوانید از خرید آن ها و در نتیجه بروز مشکلات جلوگیری کنید. شناخت این ترکیبات بسیار مهم هستند. طبق آماری که از کشور امریکا اعلام شده است تا کنون ۸۲ هزار ماده در این محصولات استفاده شده است. ترکیبات خطرناکی که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم شامل سموم , مواد صنعتی شیمیایی, مواد سرطان زا و… هستند. در این مقاله به چند ماده خطرناکی که در محصولات آرایشی به کار میرود و باید از مصرف آن ها دوری کرد را به شما عزیزان خواهیم گفت.

فتالات

فتالات ماده ای شیمیایی است که در انواع لوازم آرایشی یافت میشود. محصولاتی که دارای بو و رایحه های مصنوعی هستند و در محصولات براق کننده نیز این ماده بکار برده میشود. استفاده از محصولاتی که فتالات دارند باعث بروز مشکلاتی مانند اختلال در غدد درون ریز, بلوغ زودرس در دختران , بروز سرطان پستان در خانم های مسن و ضعیف شدن هورمون استروژن در بدن زنان است.

فتالات

پارابن

پارابن یکی از ماده های مشهور است. این ماده بیشتر در محصولاتی یافت میشود که به صورت کرم و پماد هستند. وجود پارابن در دئودورانت ها نیز به راحتی وارد بدن و جذب پوست میشوند و یکی از مشکلاتی که به وجود می آورد غده های سرطانی در پستان است.

پارابن

BHA و BHT

این ماده ها که به بوتیلیتد هیدروکسی نازول و بوتیلیتد روزتیولین معروف هستند به عنوان نگهدارنده در محصولات آرایشی و کرم های مرطوب کننده استفاده میشوند. این ماده علاوه بر انسان ها برای حیوانات و ماهی ها نیز مضر هستند و موجب بروز اختلال در غدد درون ریز و سرطان میشوند.

دی بوتیل فتالات

لاک یکی از محصولات آرایشی است که در بین خانم ها طرفداران بیشماری دارد. تاثیر لاک در زیبایی ناخن و دست ها بسیار مهم است تا جایی که هیچ خانمی را پیدا نخواهید کرد که به این محصول زیبا علاقه نداشته باشد. اما این محصول هم نیز اگر به خوبی از آن استفاده نشود و جزو محصولات آرایشی تقلبی دسته بندی شود میتواند به ناخن های شما صدمه بزند. ماده دی بوتیل فتالات معمولا در محصولات مربوط به ناخن استفاده میشوند که باعث صدمه زدن به سیستم تولید مثل در انسان ها و اختلال در غدد درون ریز میشود.

فرمالدهید

ماده فرمالدهید به نام های زیر بر روی برچسب لوازم آرایشی خود نمایی میکند :

دی ام دی ام هیدانتوین

ایمیدازولیدینیل

کوارترنیوم ۱۵

متانامین

اگر در محصولی نگهدارنده بکار رفته باشد میتواند ماده فرمالدهید را آزاد کند.

مواد معطر

یکی از توصیه های همیشگی متخصصان و پزشکان در حوزه سلامت این است که از محصولات فاقد عطر و رایحه استفاده کنید. وجود مواد معطر در محصولات آرایشی میتواند زمینه بروز آلرژی و آسم را در افراد به وجود بیاورد. حتی محصولاتی که به عنوان فاقد رایحه عرضه میشوند نیز در اغلب موارد دارای عطر و بو هستند.

مواد معطر

مواد نفتی

وجود مواد و مشتقات نفتی میتواند زمینه ایجاد سرطان را در فرد فراهم کند. مشتقات نفتی در کرم های مرطوب کننده , بالم لب و رژلب به وفور یافت میشوند. حتما در هنگام خرید این محصولات به ترکیبات آن دقت کنید تا از عدم وجود مواد نفتی در محصول مطمئن شوید.

رژلب

سیلوکسان

اگر نام سیلوکسان را در محصولات آرایشی و یا کرم های مرطوب کننده دیدید از خرید آن اجتناب کنید. به طور کلی هر ترکیبی که با سیلوکسان و یا متیکون تمام میشود مضر و سمی است. بکار بردن این ماده در محصولات آرایشی خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی را به آن اضافه میکند اما این ماده باعث آسیب رساندن به سیستم تولید مثل در انسان و مختل کننده غدد درون ریز بدن است.

محصولات آرایشی تقلبی | از چه کسانی نخریم؟

از دست فروشان و افرادی که در مترو لوازم آرایشی میفروشند محصولات آرایشی را خریداری نکنید. زیرا این محصولات بی کیفیت و قاچاق هستند. از خرید محصولاتی که خیلی ارزان هستند اجتناب کنید. محصولاتی که به صورت قاچاق وارد کشور میشوند معمولا به صورت ارزان در اختیار مردم قرار میگیرند زیرا ترکیباتی نامرغوب دارند و شاید در کوتاه مدت بتوانند زیبایی را به چهره شما بدهند اما بعد از گذشت مدتی مشکلات عدیده ای را برای شما به وجود می آورند. آلرژی های پوستی , مشکلات تنفسی , آکنه و… از عواقب استفاده از محصولات آرایشی تقلبی هستند.

محصولات آرایشی

محصولات آرایشی تقلبی | کلام آخر!

در هنگام خرید لوازم آرایشی حتما ترکیبات آن را به خوبی مطالعه کنید. سعی کنید سبک زندگی سالم تری داشته باشید و از مصرف لوازم آرایشی تقلبی دوری کنید. هر چه که میتوانید به سمت استفاده از لوازم آرایشی ارگانیک بروید. این محصولات را تا جایی که میتوانید در خانه درست کنید و از مصرف لوازم آرایش به طور بی رویه خود داری کنید.

نوشته های مرتبط

لب
پروتز لب
پروتز لب
کرم های آرایشی

ارسال دیدگاه