خط چشم رنگی

مداد چشم رنگی را جایگزین سایه چشم کنید

به وسیله مداد چشم رنگی میتوانید تحولی اساسی در آرایش خود ایجاد کنید. امروزه مداد چشم رنگی توانسته به خوبی جایگزین مداد چشم مشکی شود و یکنواختی استفاده از مداد چشم را از بین ببرد . اما استفاده از خط چشم های رنگی نکاتی را در خود دارد که در این مقاله به آن ها میپردازیم.

جایگزین کردن مداد چشم رنگی به جای مداد چشم سیاه

امروزه بسیاری خانم ها برای ایجاد تغییر و تحولی جدید در نوع آرایش چشمان شان تصمیم میگیرند که استفاده از مداد چشم رنگی را امتحان کنند. استفاده از مداد چشم رنگی تیغی دولبه است که ممکن است آرایش شما را بسیار زیباتر و چشم نوازتر و یا برعکس آرایش شما بسیار نازیبا و زشت کند. خط چشم رنگی و امتحان کردن آن توسط خانم ها دارای چند نکته است که اگر به دقت به آن ها توجه کنید میتوانید این ابزار آرایشی را نیز به کیف محصولات آرایشی خود اضافه کنید و از آن لذت ببرید.

استفاده از خط چشم رنگی

همانطور که گفتیم در استفاده از خط چشم رنگی باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم.

رنگ مناسب

مهم تریت نکته ای که باید در انتخاب خط چشم رنگی در نظر داشته باشید رنگ مناسب است. مداد چشم مشکی برای هر رنگ چشم مناسب است اما وقتی صحبت از مداد چشم رنگی میشود باید ابتدا رنگ چشمان تان را در نظر بگیرید و سپس اقدام به انتخاب و خرید مداد چشم کنید. بهترین رنگ برای خط چشم رنگی , رنگی متضاد با چشمانتان است . زیرا این تضاد باعث زیباتر شدن خواهد شد.

رنگ چشم آبی

اگر رنگ چشمان شما آبی است بهترین رنگ ها برای انتخاب خط چشم شامل مسی , طلایی , صورتی و آبی است.

رنگ چشم آبی

 رنگ چشم سبز

قرمز , برنز و نارنجی مناسب ترین رنگ ها برای افرادی هستند که چشمان سبز رنگی دارند. زیرا این رنگ ها میتواند جذابیت و گیرایی چشمان شان را افزایش دهد.

رنگ چشم قهوه ای

برای رنگ چشم قهوه ای میتوان از مداد چشم رنگی آبی , خاکستری و لاجوردی استفاده کرد تا آرایشی زیباتر داشته باشند.

رنگ چشم سبز و قهوه ای (میشی)

افرادی که رنگ چشمان آن ها بین سبز و قهوه ای است به نام میشی شناخته میشوند. این رنگ یکی از زیباترین رنگ ها در جهان است که میتوان از رنگ سبز , طلایی , آلویی و برنز در آرایش چشم استفاده کرد.

رنگ چشم سبز و قهوه ای

نوع خط چشم

پس از اینکه رنگ مناسب را تشخیص دادید نوبت به انتخاب نوع خط چشم می رسد. خط چشم ها مدل های مختلفی دارند به نام خط چشم ژله ای , ماژیکی , مدادی و مایع. اگر تازه کار هستید و تسلط زیادی در استفاده از خط چشم مایع ندارید میتوانید انواع ژله ای و ماژیکی و یا مدادی آن را انتخاب کنید. خط چشم های ژله ای , ماژیکی و مایع دوام بیشتری نسبت به نوع مدادی دارند و به هیچ عنوان در زیر چشم پخش نمیشوند. این خط چشم ها در رنگ های مختلف وجود دارند که با توجه به نیاز خود میتوانید از آن ها استفاده کنید.

کشیدن خط چشم

پس از انتخاب نوع خط چشم باید شروع به کشیدن آن کنید. بهترین حالت برای کشیدن خط چشم این است که آن را چسبیده به مژه و در نزدیک ترین مکان بکشید. هیچ فضای خالی نباید بین مژه و خط چشم شما باشد. نباید به گونه ای باشد که پوست شما معلوم شود .

اگر به فوت و فن زدن مداد رنگی وارد نیستید بهترین کار این است که به طور نقطه چین مسیر خط چشم را تعیین کنید. سپس این نقطه چین ها را به یکدیگر متصل کنید تا خط چشم شما تکمیل شود. نقطه چین را از گوشه داخلی چشم شروع کنید و به مرکز پلک و سپس به گوشه خارجی چشم هدایت کنید.

خط چشم اکلیلی

مداد چشم را باریک بکشید

هیچ آرایشی نازیباتر از چهره ای نیست که خط چشمی پهن در پشت پلک خودنمایی کند. اگر قصد دارید از مداد چشم رنگی استفاده کنید باید آن را در باریک ترین حالت ممکن در پشت پلک بکشید. زیرا کشیدن خط چشم رنگی پهن هیچ زیبایی ندارد. خط چشم رنگی با مداد چشم سیاه بسیار متفاوت است و اگر این نکات کوچک را در حین استفاده از آن رعایت نکنید بهتر است که آن را کنار بگذارید. زیرا استفاده نکردن از آن بهتر از استفاده ناصحیح است.

رنگ های خنثی

واقعیت این است که بهترین و زیباترین رنگ برای مداد چشم سرمه ای و نقره ای است. استفاده از این رنگ ها اگر به طور ترکیبی باشد میتواند زیبایی فوق العاده را به چشمان شما هدیه کند. خط چشمی سرمه ای و باریک پشت پلک تان بکشید و از رنگ نقره ای بالای استفاده کنید سپس به وسیله یک براش ظریف این دو رنگ را با هم ترکیب کنید. ترکیب رنگ ها در مدادهای رنگی چشم فقط مختص به نوع مدادی بوده و امکان ترکیب رنگ در نوع ماژیکی و مایع را ندارید.

نکات مهم در استفاده از مداد چشم رنگی

آرایش ملایم

اگر قصد استفاده از خط چشم رنگی را دارید باید آرایش صورت ملایم باشد. اگر آرایشی غلیظ داشته باشید چهره شما خیلی شلوغ نشان داده میشود. ترجیحا در هنگام استفاده از خط چشم رنگی رژگونه نزنید و از کانتور و هایلایتر استفاده کنید. از زدن رژلب قرمز و یا صورتی پررنگ خودداری کنید.

خط چشم سفید

اکر میخواهید پس از استفاده از مداد رنگی چشم هایتان بزرگ تر از آن چیزی که هست نمایش داده شود میتوانید از مداد سفید و یا کرمی درون چشم هایتان استفاده کنید.

خط چشم سفید

خط چشم پهن ممنوع

استفاده از خط چشم رنگی پهن میتواند به وضوح باعث ریز نشان دادن چشم های شما شود. پس بهترین حالت استفاده از خط چشمی باریک و ظریف است.

استفاده از خط لب ممنوع

پیش آمده است که برخی از خانم ها به جای استفاده از مداد مخصوص چشم از خط لب برای چشم هایشان استفاده کرده اند. این کار باعث وارد شدن باکتری ها به چشم ها میشود و زمینه بروز حساسیت را فراهم میکند. هیچ گاه از محصولاتی به جز محصولات مخصوص چشم استفاده نکنید.

نوشته های مرتبط

کرم های آرایشی
پاکسازی صورت
پاکسازی پوست در منزل
پاکسازی پوست
راز جوانی
پوست پیر

ارسال دیدگاه