استفاده صحیح ریمل

روشهای استفاده صحیح از ریمل

تاکنون از خود پرسیده اید که با وجود استفاده از ریمل چرا مژه‌های نامرتب، نازک و نه چندان زیبا دارید؟ و از بوجود آمدن این حالت خسته شده اید؟ باید به شما بگوییم که احتمالا در انتخاب ریمل مناسب و روش ریمل زدن دچار اشتباه شده‌اید. چند نکته مهم برای استفاده صحیح از ریمل وجود دارد که اولین گام برای داشتن مژه‌ها و چشمان زیبا و بی‌ نقص انتخاب یک ریمل مناسب است، یعنی شرکت سازنده معتبر و جنس با کیفیت و برس مناسب که در داخل هر ریمل کنجانده شده است. گام بعدی آماده کردن مژه‌ها برای استفاده از ریمل و در نهایت گام آخر استفاده از تکنیک صحیح برای ریمل زدن است. همه این مراحل در جای خود دارای اهمیت هستند و در زیباتر شدن چشمان شما نقش دارند. پس اگر می‌خواهید آرایش چشم زیبا و حرفه‌ای داشته باشید نکاتی را که در این مقاله برای شما گردآوری کرده‌ایم مطالعه کنید.

استفاده صحیح ریمل

استفاده از ریمل های زد آب آری یا نه؟

اگر می‌خواهید ریمل شما در طول روز بی‌ نقص و زیبا باقی بماند ریمل مناسب برای شما ریمل ضدآب است. ریمل ضدآب در مقابل عرق، اشک، رطوبت هوا و … مقاوم است و به ثابت ماندن فرم مژه‌ها کمک می‌کند. در این صورت لازم نیست نگران سیاه شدن زیر چشم و خراب شدن آرایش خود باشید. تنها ایراد ریمل‌های ضدآب این است که پاک کردن آن ساده نیست پس درصورتی این ریمل را انتخاب کنید که پاک کننده آرایش چشم هم در منزل داشته باشید. اگر از لنزهای زیبایی یا طبی استفاده می‌کنید ریمل مناسب برای شما ریمل ضد حساسیت است که مانع از قرمزی و تحریک چشم می‌شود. بعضی از شرکت های معتبر مثل شرکت روژی ایتالیا در محصولات خود از فرمول های خاصی برای ساخت استفاده می کنند که چندین خاصیت نام برده شده در بالا را همزمان در محصولات خود دارند.

 

ریمل خود را تازه نگه دارید

مثل همه مواد آرایشی ریمل هم با گذشت زمان کیفیت خود را از دست می‌دهد و یک ریمل کهنه و نه تنها آرایش شما را خراب می‌کند بلکه ممکن است باعث آسیب و تحریک چشم و حتی عفونت در چشم شما شود. بافت ریمل به گونه‌ای است که خیلی زود در مقابل هوا غلیظ و خمیری می‌شود و همه آلودگی‌های محیط را به خود جذب می‌کند به همین دلیل نباید ریمل را بیش از سه ماه استفاده کرد. اگر چندین عدد ریمل در منزل دارید، که به خاطر سپردن تاریخ انقضاء همه آنها ممکن نیست روی آن‌ها برچسب بزنید و تاریخی را که در ریمل را برای اولین بار باز کردید روی آن یادداشت کنید و سه ماه بعد آن ریمل را دور بریزید حتی اگر یک ریمل گران قیمت باشد.

از ریمل سیاه استفاده کنید

برای داشتن زیباترین و جذاب ‌ترین چشم بهتر است از ریمل سیاه استفاده کنید چون این ریمل مژه‌ها را پرتر و بلندتر نشان می‌دهد و بهتر است مطمئن شوید که تیره‌ ترین رنگ ممکن را انتخاب کرده‌اید. ریمل‌های رنگی مثل آبی و بنفش یا سبز و رنگ‌های دیگر را برای مژه‌های پایین نگه دارید. البته اگر پوست شما خیلی روشن است و رنگ سیاه تضاد زیادی با چهره شما دارد می‌ توانید از ریمل‌های قهوه‌ای تیره یا سرمه‌ای هم استفاده کنید.

یکی از بهترین ریمل های روز دنیا ریمل روژی ایتالیا مدل بلک می باشد که فوق العادع حجم دهنده و تقویت کننده می باشد که برای مشاهده و خرید محصول ریمل روژی اینجا کلیک کنید.

استفاده از ریمل های ضد آب

پیدا کردن ریمل مناسب

برند و شرکت سازنده مناسب را برای ریمل خود پیدا کنید:

اولین گام برای داشتن مژه‌های زیبا، استفاده از فرمول مناسب برای ریمل است. برخلاف تصور خیلی‌ها، ریمل‌ها تنها یک نوع نیستند و برای هر نوع مژه ریمل خاصی وجود دارد. مثلاً اگر نیاز شما ضخیم کردن مژه‌ها باشد اما از ریمل بلند کننده استفاده کنید احتمالا ناامید خواهید شد. انواع مختلف ریمل را می توان به شکل زیر دسته بندی کرد:

  1. ریمل بلندکننده که باعث بلندتر شدن مژه‌ها می‌شود و برای افرادی که مژه کوتاه دارند مناسب است.
  2. ریمل حجم دهنده یا ضخیم کننده که باعث سیاه ‌تر و پرتر دیده شدن مژه‌ها می‌شود و برای افرادی که مژه‌های کمرنگ و کم‌ پشت دارند مناسب است.
  3. ریمل فرکننده که باعث فرم گرفتن مژه‌ها به سمت بالا می‌شود و برای افرادی که مژه‌های صاف و به سمت پایین دارند مناسب است.
  4. ریمل تیوبینگ که دارای ترکیبات پلیمری خاصی است و باعث ایجاد بافتی دور مژه می‌شود و آن را بلندتر و ضخیم‌ تر نشان می‌دهد.
  5. ریمل فیبری که حاوی رشته‌های فیبر است و به مژه‌ها حالتی طبیعی می‌دهد و به طول و ضخامت آن می‌افزاید.

برخی از ریمل‌ها برای بیش از یک نوع کاربرد طراحی شده‌اند و ترکیبی از انواع گفته شده در بالا هستند و اگر مطمئن نیستید که کدام فرمول مناسب شماست می ‌توانید از این نوع ریمل‌ها استفاده کنید.

بسته به نیاز مژه‌ها، شما می ‌توانید از دو یا چند نوع ریمل به صورت همزمان استفاده کنید مثلاً اگر مژه‌های شما کوتاه و صاف است از یک لایه ریمل فرکننده و یک لایه ریمل بلند کننده استفاده کنید.

برس ریمل را نیز در نظر بگیرید

علاوه بر فرمول و ترکیب ماده تشکیل دهنده ریمل، ساختار برس ریمل و دسته آن نیز در عملکرد ریمل تاثیر زیادی دارد. جنس برس و شکل آن در نحوه پوشش دادن ریمل بر روی مژه‌ها نقش دارد و باید هنگام انتخاب ریمل مناسب به این مساله نیز دقت کنید:

اگر مژه‌های پرپشت و حجیم می ‌خواهید ریملی انتخاب کنید که برس آن ضخیم باشد و موهای فشرده‌ای داشته باشد.

اگر مژه‌های بلند و مجزا می‌خواهید ریملی انتخاب کنید که برس آن موهای کوتاه و با فاصله داشته باشد. برای مژه‌های پلک پایین از ریملی استفاده کنید که سر آن کوچک باشد.

پیدا کردن ریمل مناسب

نوشته های مرتبط

لب
پروتز لب
پروتز لب
کرم های آرایشی

ارسال دیدگاه